Chtěl se stát proslulým dramatikem, ale stal se slavným masovým vrahem. Hororový příběh německého učitele Ernsta Wagnera

Nad ránem propuklo peklo jako z filmového hororu. Devětatřicetiletý učitel z předměstí Stuttgartu a otec čtyř dětí během několika minut zmasakroval celou svou rodinu. Když se začalo rozednívat, zabil dýkou nejprve manželku, která spala vedle něj. Pak se zvedl a odešel do pokoje chlapců, kde zavraždil svého šestiletého a sedmiletého syna, načež v další místnosti usmrtil obě své dcery. Poté svlékl zakrvácenou košili, převlékl se do čistých šatů a vyzbrojil se dvěma pistolemi. Zamkl byt, kde právě přerval pět nevinných životů a vyšel do světa. Peklo mělo ještě pokračovat.

Z učitele vraždícím monstrem

Byl začátek září roku 1913. Učitel, který se proměnil ve vraždící monstrum, si vzal kolo a odjel na výlet. Zastavil se na snídani v pivovaru, navštívil rodinu svého bratra a během dne také napsal a odeslal několik dopisů. Mimo jiné Provolání k učitelům či k německému národu. Ale vlastně chtěl jen zaplnit čas před druhým dílem své údajné pomsty. Čekal totiž na večer, aby mohl svůj zběsilý čin dokončit.

Krátce před půlnocí přijel na kole do městečka Mühlhausen, kde zapálil půl tuctu stodol. Přestože drobně pršelo, stodoly vzplály ohromnými plameny a vyděšení obyvatelé vesnice začali vybíhat ven, aby zjistili, co se děje. Jenže právě na tuto chvíli šílený učitel čekal a začal po pobíhajících a hasících lidech střílet z pistolí. Během několika vteřin se náves proměnila v bojiště plné mrtvých a raněných. Wagnerovi se podařilo zastřelit deset lidí, další tucet vyděšených vesničanů zranil.

Kanibal Jeffrey Dahmer. Kdo zabil nejbrutálnějšího amerického sériového vraha?

Konec pekla

Nakonec proti masovému vrahovi stála přesila, a ještě než stihli dorazit četníci, tři místní chlapi jej přemohli. Počkali na moment, kdy si musel znovu nabít, a v té chvíli se na něj vrhli. Jeden s motykou, druhý se starou šavlí, třetí s holýma rukama. Wagner schytal několik sečných ran, úder motykou mu rozdrtil levou ruku a střelec padl v bezvědomí na zem. Když dorazili četníci, chtěli mrtvolu naložit na vůz, ale přitom zjistili, že Wagner žije. A jen tak tak dokázali ubránit zraněného vraha před rozvášněnými vesničany, kteří volali po pomstě. Šíleného muže, který se jim mezitím přiznal i k vyvraždění vlastní rodiny, odvezli do nemocnice, kde mu byla amputována rozdrcená ruka a kde také proběhl první výslech.

Kletba Christelhofu. Na šumavském statku Pohádka přebýval jeden z nejhorších českých sériových vrahů

Pomsta duševně chorého muže

Wagner pocházel z chudé rolnické rodiny, jeho dětství navíc poznamenal otcův alkoholismus. Vystudoval učitelský ústav, získal místo pomocného učitele a oženil se s devatenáctiletou dcerou hostinského, kterou nejprve přivedl do jiného stavu. Přesto nebyl spokojen, vnitřně se užíral a toužil po tom, stát se světově úspěšným a oblíbeným dramatikem. Alespoň to vždycky vykřikoval v hospodě, když si poněkud přihnul. Místo toho se však stal slavným masovým vrahem.

Masový vrah McVeigh. Americký terorista měl na svědomí 168 lidských životů

A jak sám vysvětloval svůj krutý čin? Obyvatelům Mühlhausenu se pomstil, neboť když tam před lety učil, lidé se mu prý smáli a pomlouvali ho, že má sexuální styky se zvířaty. Jenže když se soudce tuto historku pokoušel ověřit v samotné vesnici, k překvapení zjistil, že se o něm nic podobného nevyprávělo. A tak vrah putoval na psychiatrii, kde byl prohlášen paranoikem trpícím bludy. A přestože sám žádal popravu, místo na šibenici skončil v psychiatrické léčebně, kde zemřel po dlouhých 25 letech na tuberkulózu.

Zdroj: Libor Budinský (Šílenství slavných, 2014)

Dnes, 17:30
Hlavním aktérem tohoto příběhu se stal svatý Pavel z Tarsu, předtím Saul anebo česky také Šavel. Zapřisáhlý nepřítel...
Marcel Winter
Dnes, 17:07
České strojírenské firmy by mohly ve Vietnamu nabídnout především větrné elektrárny, osobní i nákladní automobily,...
výčep
Dnes, 16:00
Touto písní od Jaroslava Uhlíře, vždy začínal jeden z prvních českých sitkomů s názvem „Hospoda“....
Dnes, 14:00
Na podzim roku 2017 zachytila antarktická observatoř „Ledová kostka“ velice zvláštní částici s extrémně vysokou...
Dnes, 12:01
Mengeleho dvojče A-782. Tak zní název knihy publicisty Pavla Barocha vyprávějící příběh Jiřího Fišera, posledního...
Dnes, 11:30
Jeden z nejpodivuhodnějších českých umělců dvacátého století téměř nevytáhl paty z Kyjova. Ale svět si...
Dnes, 10:00
Jmenovala se Mihrimah a její životní dráha byla samozřejmě dána tím, že se narodila jako...
Dnes, 08:00
Kdo se myje, smývá ze sebe milost boží. Zajímavý slogan, že? Byl na vývěsním štítě...
Včera, 17:53
Soutěž Auto roku letos vstoupila do 26. ročníku. Hodnocení vozů, které má pod palcem Svaz...
Včera, 17:30
Když je člověk nešťastný, je ochoten podstoupit cokoliv, co mu jen trochu pomůže. I to,...
Reklama