7℃
Dnes je 26. březen , svátek má Emanuel

Čím je způsobena smyslná přilnavost? A mohl kaučuk vyrůst v ráji?

Další fotky

Nádherná, sexy astronautka, se sveřepým výrazem ve tváři, likviduje děsivě ničivou zbraní tlupy agresivních mimozemských nestvůr a zachraňuje tak planetu Zemi. Ovšem, typicky bulvární film, nevalné kvality, který náročného diváka příliš nezaujme. Co však zcela jistě zaujme, aspoň větší část mužského publika, je postavička této hrdinky. Přesněji řečeno, její bezchybný futuristický oblek. Dokonale vyrýsované tělesné křivky této bojovnice se lesknou v přiléhavé kombinéze, která připomíná druhou kůži. Jistě, pokud pomineme děj filmu, je to jeden z mála estetických zážitků, který nás osloví.

Reklama

Následující řádky budou trošku nudnější, avšak pokládám je za nezbytné.  Laik si jistě položí otázky. Co to je ten latex? Z čeho se vyrábí. Co způsobuje tu dokonalou přilnavost? Bez chemie a fyziky se to tedy bohužel neobejde.

 

10 důležitých fakt o kondomech, která nutně potřebujete vědět, ale stydíte se zeptat

Latex je při prvním přiblížení bílé mléko, které se získává z kaučukovníků, stromů, kterých je více než čtyřicet druhů. Nejznámější je Kaučukovník brazilský, (Hevea brasiliensis) který je znám již od počátku 16. století, ovšem k jeho praktickému využití došlo o tři staletí později. V současnosti se kaučukovníky pěstují hlavně v jihovýchodní Asii, hlavně v Malajsii a Indonésii. Na tento fakt si jistě vzpomenete, až budete přemýšlet nad dosti značnou cenou výrobků z této hmoty. Konzervace a doprava polotovarů do Evropy se na jejich ceně podílí značnou měrou.

Stop. Musím se zastavit, toto nesmí být učebnice chemie. Vraťme se na začátek článku. Čím je způsobena ta smyslná přilnavost, která nás zaujala? Pokusím se o kratičké přirovnání.

 

Odešla z práce a živí se jako fetish modelka, výsledkem je sexy kalendář pro psí hospic

Vezměme třeba uhlík. Grafit je měkoučký, dá se s ním psát, protože řady atomů uhlíku jsou lineární a prostě se při psaní stírají na papír. Diamant je také uhlík. Zde jsou však atomy pospojované úplně jinak, do krystalické mřížky a proto vytvářejí nejtvrdší známý nerost. U latexu je to velmi podobné. Čím více struktury hmoty je zesíťováno, tím více ztrácí na elasticitě, je tvrdší, méně pružná. Což u latexové módy, z přírodního materiálu, nehrozí.

 

FOTO: Latex

Latex - latexová módaLatex - odběr latexového mlékaLatex - kaučukovníkyLatex - kde se kaučukovníky pěstujíLatex - výrobky z latexu
Další fotky
Latex - latexové savičkyLatex - výrobky z latexu 1

Ještě bych rád napsal pár vět těm, kteří nyní cudně klopí zrak. Latex je krásný a estetický materiál. Smysl pro krásu a estetiku mají lidé inteligentní a to vy bezesporu jste. Nemusíte jen snít, při pohledu na televizní obrazovku. Trh je dobře zásoben vším potřebným. Promluvte si s partnerkou a místo dámy v teplácích a s natáčkami, vám kávu může servírovat svůdná astronautka z vašich snů. Ale i vy, pánové, se můžete stát členy posádky, záleží jen na vás. Předsudky nechte za dveřmi, otevřete peněženku a televize může večer zůstat vypnutá.

 

Před 1 hodinou
Zatímco zámky leží v Čechách většinou v malebných údolích, obklopené nádhernými zahradami, hrady si musí...
Před 1 hodinou
Noční chodec, to bylo životní téma František Hudeček (1909 v Němčicích u Holešova – 1990...
Před 1 hodinou
Oskarovi Nedbalovi, narozenému 26. března 1874 v Táboře, dal už v jeho útlém věku základy...
Před 3 hodinami
Navaluje se vám při dlouhé jízdě ve vlaku nebo autem? Je to tím, že je...
Dnes, 10:00
Narodil se 26. března 1946, a když vypráví o svém životě, je to jako číst...
Dnes, 08:00
Prodej nemovitosti je komplikovaná záležitost a stále více majitelů nemovitostí řeší, zda využít při prodeji...
Dnes, 08:00
Dnes je tomu 113 let, co se v Jincích narodil houslista a skladatel Josef Slavík...
Včera, 17:30
Křižáci v bitvě u Sudoměře 25. března 1420 prý byli poraženi lstí – vjeli do...
Včera, 16:00
Na ohni nažhaví kámen a přistoupí ke své dceři. Dívku za ruce drží další ženy,...
Včera, 15:28
Narodil se ve Dvoře Králové nad Labem (odtud jeho pseudonym Dvorský) 24. března 1899 jako...
Reklama