16℃
Dnes je 17. říjen , svátek má Hedvika

Člověk je sám pánem svého osudu a svůj osud si vytváří on. Astrologie, šarlatánství i umění

Nikdo neví, nač tenkrát v únoru 1634, myslel Albrecht z Valdštejna, když do jeho ložnice vtrhla smečka ozbrojených vrahů. Snad mu bylo líto jeho Frýdlantského panství. Nebo nevyužité nabídky na českou korunu. Uvědomil si proradnost Habsburků? Je však docela možné že pomyslel i na horoskop svého astrologa, který se tak děsivým způsobem naplnil.

Reklama

Tím astrologem nebyl nikdo menší než německý astronom Jan Kepler. Astrologie odjakživa živila astronomii. Pánům bylo srdečně jedno, co se děje ve sluneční soustavě. Chtěli vědět, jak dopadne jejich rod, jaký bude mít osud, a hledali ve hvězdách znamení. Astronomové to dobře chápali, a pokud chtěli mít peníze na vědecká pozorování, nic jim nezbývalo. I Kepler potřeboval peníze, a s císařem Rudolfem neměl příliš dobré zkušenosti, co se týče apanáže.

Bydlel u něj Johannes Kepler a zasloužil se o české školství. Jeho jméno je nyní zvěčněno na Národním muzeu

To je však minulost. Rudolf je už dvacet let po smrti a honorář vyplácí Valdštejn. Kupodivu, zatím platí dobře, i když Keplerovy horoskopy nehýří optimismem. Chtělo to i kus odvahy a Kepler zřejmě sestavoval horoskop, podle toho, co mu řekly planety a ne žádostivost peněz. Byl už mezi astronomy pojmem, a řídil se tím, co zjistil a ničím jiným.

Jste bezcitní, arogantní a rádi se hádáte? Může za to horoskop

 

Astrologie nebyla jen šarlatánstvím, jak se nám prezentuje dnes. Astronomům asi chybí pokora, bez astrologie by dnešní astronomie možná skomírala na úbytě, nebo by měla dosti značné zpoždění ve vývoji. Astrologie a postavení planet nemá vliv na osud člověka, tvrdí dnešní věda a nepřipouští diskuzi. Mýlí se, protože vše je relativní. I toto tvrzení. Možná nemá vliv na jedince ale na lidstvo nesporně. Využívání postavení planet pro lety vesmírných sond. Gigant Jupiter, který svým gravitačním polem zachytává komety i meteority, které by se jinak mohli dostat i k Zemi.

FOTO: Astrologie

Astrologie - Astrolog a ValdštejnAstrologie - astrologieAstrologie - astrologie a medicínaAstrologie - zvěrokruhAstrologie - zvěrokruh 1
Další fotky
Astrologie - astrologie pro začátečníky

Astrologie byla součástí medicíny. Středověcí lékaři se nezajímali o rodinnou anamnézu pacientů, ale o hodinu jejich narození, aby podle toho stanovovali diagnózu. Žijeme v době, kdy může být astrologie krásným koníčkem, který vyžaduje hluboké znalosti, pokud se jí chce člověk věnovat vážně. I v astrologii narazíme na šmejdy. Šmejdy, kteří říkají lidem, že na jejich osudu se nedá nic změnit a vše je předurčeno. Člověk je sám pánem svého osudu a svůj osud si vytváří on a ne planety. To však neznamená, že jsou všichni astrologové stejní. Zkušený a znalý astrolog nenutí člověka stát se fatalistou. Kvalitní astrolog je i psycholog. Může svým horoskopem člověku napovědět, že nic v životě není neodvratné a vše se dá ovlivnit. Nevede nikoho k pasivitě a smířlivosti, ale k pravému opaku. Zkrátka i astrologie se dá dělat buď dobře, nebo špatně. Volba je však jenom na nás.

Před 1 hodinou
Velké Karlovice nabízejí spoustu zážitků, navíc leží v krásné přírodě Javorníků a Vsetínských Beskyd.
Dnes, 11:30
Přitom na to měla plné právo. Marie Alexandrovna Romanovová, jediná dcera ruského cara Alexandra II., se...
Dnes, 10:00
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 10:00
25. srpna 1845 se narodil v Mnichově Maxmiliánu bavorskému a jeho ženě Marii syn, jenž...
Dnes, 08:00
Jezdit do Paříže za učením je už stopadesátiletou tradicí českých výtvarníků. Žádný jiný ale tak...
Včera, 17:30
Moani Lunga postoupil vpřed. Popadl z otrokářových rukou naběračku, vnořil ji do nádoby, vyňal ji...
Včera, 16:00
Enver Halil Hodža (albánsky Enver Hoxha, 16. října 1908 – 11. dubna 1985) pocházel ze zámožné muslimské rodiny a od svého strýce...
Včera, 14:00
Hrdina od Zborova, jeden z nejvlivnějších českých důstojníků za druhé světové války, divizní generál. Hned...
Včera, 11:30
Zámek Brandýs nad Labem patří k významným renesančním památkám. Původně se jednalo o gotický hrad...
Včera, 10:11
Organizátoři minulých novoročních ohňostrojů v Praze založili spolek Ohňostroj pro Prahu a chtějí uspořádat show...
Včera, 10:00
Podzim je tady naplno, ale víme vůbec co nosit? Jaké jsou letošní barvy a trendy?...
Reklama