Co čekat od čekanky. Především chutné zeleninové saláty

Čekankový puk je buď bílý, nebo nafialovělý. Oba druhy se náramně hodí jako přílohy do nejrůznějších salátů.

Bílá čekanka je listová dvouletá zelenina, která má v prvním roce svého růstu řepovitý kořen a listovou růžici, a hlavně se pěstuje pro čekankové puky. V kuchyni ji můžeme použít čerstvou nebo i tepelně upravenou jako ostatní druhy zeleniny. Čekanka má však i další využití, kořen se používá k přípravě některých kávovin, například melty.

Jak dlouho už voní káva na našem, evropském stole. A proč se objevila cikorka

Vypěstovat čekankové puky není úplně jednoduché a běžné, metoda byla objevena náhodně ve třicátých letech osmnáctého století v Belgii a dodnes se využívá. Aby čekanka měla puky, pěstitelé musí zahrnovat předpěstované kořeny čekanky bez listů vrstvou půdy a nechávají je takto ve tmě růst pět až osm týdnů. Vzhledem k náročnosti není pěstování čekankových puků u nás příliš rozšířené. Za největšího pěstitele čekankových puků se dnes kromě Belgie považuje Francie, červenolistá se pěstuje hlavně v Itálii v oblasti Radicchio.

Čekanka je bohatá na vitamíny a minerály, oplývá kyselinou listovou a zejména vitaminy A a K.

Retro rady hospodyňkám 5: Jaká úskalí přináší vegetariánská strava? A proč si dát pozor na skryté tuky. Probíráme se rádcem z „devadesátek“

Mezi nejznámější druhy čekanky patří čekanka kadeřavá s jemně kadeřavými zelenými listy, čekanka salátová je červenolistá v podobě hlávky, tvoří ji křehké listy s poměrně výrazným bílým žebrováním. Bílá čekanka má nasládle hořkou chuť, bíložluté pevné, ale křehké listy. Na trzích ji najdeme zabalenou do tmavomodrého papíru, který ji chrání před světlem, čímž jí zachovají bledou barvu a jemnou chuť. Existuje pravidlo, že čím je čekanka světlejší, tím méně je její chuť hořká. Čekanka patří do tmy i při skladování, pokud bychom ji dali na světlo, zhořkne.

Salát z čekanky, která je bohatá také na vitamin C a ovlivňuje střevní peristaltiku, můžeme připravit se zálivkou z oleje, octa nebo jen citronové šťávy a okořenit čerstvou pažitkou nebo bylinkami. Zálivka může být i z majolky rozmíchané s bílým jogurtem, můžeme přidat cibuli, uvařené vajíčko, jemně nakrájené jablko nebo pomeranč.

Granátové jablko jako elixír mládí. Jak je možné, že tak účinně zpomaluje stárnutí?

Zapékaná čekanka se šunkou v omáčce

Ingredience: 4 puky čekanky, 4 brambory uvařené ve slupce, 8 plátků šunky, 1 stroužek česneku, sůl a bílý pepř, citrón.

Omáčka: 1 cibule, 1 mrkev, 100 g másla, 100 g hladké mouky, 150 ml smetany, 2 žloutky, 100 g tvrdého sýra typu Gruber, muškátový květ, citrónová šťáva, sůl, čerstvě mletý pepř.

Malá lžička medu, velký zázrak pro zdraví. 6 důvodů, proč si ho dopřát

Příprava
Pokrájenou mrkev a cibuli zpěníme na másle, přidáme mouku a připravíme světlou jíšku, do které přidáme sůl, pepř, muškátový květ. Přilijeme smetanu a za stálého míchání necháme jemně probublávat asi dvacet minut. Poté necháme částečně prochladnout, procedíme a vmícháme žloutky, nadrobno pokrájenou šunku a strouhaný sýr. Zapékací misku vymažeme máslem, na dno položíme plátky uvařených brambor, posypeme drceným česnekem, nahoru poskládáme půlky čekankových puků a plátky šunky. Zakapeme citrónovou šťávou, zalijeme připravenou omáčkou Mornay a vložíme do předem vyhřáté trouby na 180 °C. Pečeme asi třicet minut do doby, než je povrch zlatohnědý.

 

Dnes, 17:30
Podobnou situaci by stěží vymyslel i ten nejlepší filmový scenárista. Zkušenému pilotovi, který měl za...
Dnes, 16:00
Slyšeli jste někdy slovo gaslighting? Není to název nové diety ani nový módní trend. Možná...
Dnes, 14:00
Četly a milovaly jej miliony lidí... a stále je tomu tak. Knihy psal skromný, nenápadný...
Dnes, 12:11
Vinou narkolepsie měl třiatřicetiletý Martin z Ostravy autonehodu. Toto vzácné nervové onemocnění se projevuje nadměrnou...
Dnes, 11:30
Hamburgery máme dneska spojené s Amerikou. Ovšem je to trochu mylná záležitost. Opravdovým rodištěm tohoto dneska...
Dnes, 10:00
Život i dílo Leonarda da Vinciho (15. dubna 1452 – 2. května 1519) jsou až...
Dnes, 08:00
Minule jsme se podívali na skvrny, špínu a mastnotu, a hlavně jak s nimi zatočit, lépe...
Včera, 17:30
Po revoluci zazářil na pražském divadelním nebi jako hvězda nejvyšší velikosti. Diváci jeho hry milovali,...
Včera, 16:00
Anolis barakojský získal své „slavné“ jméno podle oblasti Baracoa v nejvýchodnější části ostrova Kuba, v...
Včera, 14:00
Možnost cestovat v čase je tajným přáním mnoha milovníků záhad. Bohužel, Einstein, i tvůrci vědeckofantastické...
Reklama