29℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Co je dobré vědět, když vybíráte cvičení pro děti

Dětské tělocvičny rostou jako houby po dešti, v úrovni služeb, které nabízejí, se ale dost liší. Jak poznat tu pravou? Máme sedm bodů, kterých byste se měli držet.

Reklama

Možnost vyzkoušet si vše nanečisto

Už jste skoro rozhodnuti, že právě tenhle sportovní kurz bude pro vaše dítě ten pravý? Přesto až při první hodině můžete zjistit, že vám něco vadí, třeba způsob vedení lekce, prostředí nebo příliš mnoho účastníků.

„Právě z těchto důvodů je výhodné, pokud dětské tělocvičny nabízejí tzv. zkušební lekce zdarma. Až po jejich absolvování a na základě osobní zkušenosti s prostředím tělocvičny a průběhem lekce pak rodiče dítě zapíšou do vybrané hodiny. Navíc mají možnost přijít s dítětem v případě potřeby i na druhou zkušební hodinu, která je již placená, ale dává jim tak více času na rozmyšlenou a konečné rozhodnutí,“ vysvětluje výhody zkušebních lekcí Kristýna Přibylová z dětských tělocvičen.

Děti mají nadváhu, protože tráví čas za počítačem. Jak z toho ven?

Moderní a účelné vybavení

Ošuntělé vybavení, nudné a lety omlácené cvičební nářadí… tak přesně tohle jistě nechceme. Místo, kde mají děti nadchnout pro pohyb, musí zářit barvami, nápady a zábavnými prvky.

Moderní dětská tělocvična by měla být vybavena měkkými cvičebními prvky a pravým gymnastickým nářadím. V hodinách nesmí chybět hry s míčem, dovednostní aktivity, cviky na nářadí například na kladině, bradlech, žebřinách, trampolíně nebo horolezecké stěně, které jsou dětem plně k dispozici.

Zábavná a atraktivní náplň hodin

Kvalifikovaní lektoři vždy kladou důraz na zábavu a hravost. Hodiny prokládají sportovními hrami, aby si děti pohyb skutečně oblíbily. Prostředí by mělo být pozitivní a nesoutěživé. „Hlavní cíl lektorů je, aby děti čas strávený v tělocvičně především bavil,“ říká Kristýna Přibylová a dělí se ještě o další svoji zkušenost. „Děti nejvíc ocení změny a překvapení. A tak se snažíme, aby to u nás na kurzech vypadalo každý týden trochu jinak. Například opičí dráhu v tělocvičně každý týden přestavíme tak, aby byla pro děti pokaždé novou výzvou.“

Co čtou naše děti?

Četli jsme opravdu více než naše děti. Jaké jsou oblíbené knihy a časopisy dnešní nejmladší generace

Metodika cvičení sestavená odborníkem

Zábava je jedna věc, ale sportovní kroužek by přece jen měl dítěti dát něco víc, než jen možnost vybít si přebytečnou energii při pobíhání a řádění s kamarády.

V profesionálně vedených dětských tělocvičnách je metodika cvičení sestavená v souladu s psychomotorickým vývojem dětí a respektuje vše, co je potřeba u pohybového vývoje kojenců, batolat i předškoláků zohledňovat. Koncept hodin musí být vytvořen odborníky, měl by být jednotný pro všechny kurzy a pobočky a samozřejmě musí být lektory bez výjimky dodržován. Rodiče tak mají jistotu, že se děti učí dovednosti ve správné časové posloupnosti.

Nabídka kurzů podle věku a schopností dětí

Náplň sportovních hodin a způsob jejich vedení se velmi liší v závislosti na věku dětí. Určitě neprospěje dobru věci, pokud jsou v jednom kurzu dvouleté děti společně se školáky. Každá věková kategorie vyžaduje naprosto individuální přístup, a pokud jsou v hodině společně, není možné vyhovět a věnovat se všem stejně spravedlivě.

Výroba slizu

Byly dříve hračky lepší a bezpečnější než nyní? S čím si hrají dnešní děti?

Vstřícnost při náhradě hodin

Bohužel, realita je taková, že zvláště v některých obdobích roku bývají děti často nemocné. Byla by škoda přijít o peníze investované do sportovního kroužku zcela bez náhrady. Proto si ještě před přihlášením dítěte do kurzu zjistěte, jak mají organizátoři nastavený systém omluv a náhrad. V profesionálních tělocvičnách jsou většinou ke svým klientům vstřícní a velkorysí.

Zázemí pro rodiče a možnost „být při tom“

Hodina, kdy je o dítě postaráno, dobře se baví, a ještě se lecčemu přiučí, je pro většinu rodičů chvílí zaslouženého odpočinku. Někdo vyrazí za nákupy, jiný si domluví schůzku nebo si jde sám zacvičit, ale mnoho rodičů přivítá možnost sledovat hezky zpovzdálí, jak hodina v tělocvičně probíhá, a jak je potomek šikovný.

 

Před 19 minutami
Středočeské nemocnice by měly dostat 38 milionů korun na investiční akce. Rozhodli o tom krajští...
Před 1 hodinou
Ano, vypůjčil jsem si název českého filmu, kterým Jiří Menzel vzdal hold průkopníkům a prvním...
Včera, 17:30
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Včera, 17:30
Uvažujete nad tím, že si pořídíte domů nějakou květinu, která by vám vyráběla kyslík, ovšem...
Včera, 16:00
Psal se první březen roku 1815, když v zátoce Juan, nedaleko Antibes, francouzského města na...
Včera, 16:00
Dodnes totiž není objasněna příčina jeho úmrtí. Jistě, otravu nikdo neprokázal, ale vládní agenti nemají...
Včera, 11:30
Necelé tři kilometry od městečka Neratovice se nachází klidná a nenápadná obec Lobkovice a určitě...
Včera, 10:00
Nástup Marie Terezie na rakouský trůn v říjnu 1740 znamenalo faktické oslabení rakouské monarchie. Okolní...
Včera, 08:00
Sny jsou pro mnohé z nás jedním z nejzáhadnějších a nejzajímavějších zážitků v našem životě....
17.6.2019
Možná se někdy sami sebe ptáte, jestli patříte mezi ty inteligentnější. Nějaký obecný test na...
17.6.2019
Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí...
Reklama