ČOI zabavila na tržnici ve Strážném padělky za 1,1 milionu korun

18.8.2022
Jiří Bydžovský

Česká obchodní inspekce  zabavila při mimořádné kontrole v tržnici ve Strážném na Prachaticku 638 padělků, v jejichž případě je hodnota originálního zboží 1,1 milionu korun. Prodejcům může vyměřit pokutu až pět milionů korun. ČOI pravidelně kontroluje jihočeské tržnice vietnamských prodejců ve Strážném a Vyšším Brodě, často tam padělky zabaví.

Kontrola byla v polovině srpna, zaměřená na zákaz prodeje padělků. Inspektoři prověřili čtyři stánky. U dvou z nich si museli přizvat zámečníka, aby prodejny otevřel.

„Inspektoři zajistili převážně textilní padělky a peněženky. Jednalo se o napodobeniny značek Adidas, Louis Vuitton, Tommy Hilfiger, Nike, Hugo Boss, Gucci, Lacoste a Diesel. Prodávajícím lze za prodej padělků uložit pokutu až do výše pět milionů korun,“ uvedla ředitelka inspektorátu ČOI pro Jihočeský kraj a Vysočinu Martina Střihavková. Výrobky, z nichž půjde odstranit chráněné označení, nabídne ČOI pro humanitární účely.

Za loňský rok udělala ČOI v jižních Čechách a na Vysočině 2702 kontrol, meziročně podobně. Chyby zjistila ve třetině případů. V porovnání s posledním předpandemickým rokem 2019 bylo kontrol téměř o 40 procent méně. Loni uložila ČOI v obou krajích 748 pokut za 6,72 milionu Kč. Kvůli pandemii kontrol ubylo a ČOI proto také vyměřovala nižší pokuty, řekla již dříve Střihavková.

Zdroj:čtk

 Nepřehlédněte