Covid Jihlavě znovu překazil plány. Svatomartinský průvod nebude

26.10.2021
Redakce

Jihlava kvůli epidemii podruhé zrušila oblíbený průvod svatého Martina. Na Masarykově náměstí není možné omezit počet návštěvníků ani u nich kontrolovat doklady o očkování či testování. V dnešní tiskové zprávě města to uvedla radní pro kulturu Silvie Čermáková. Na přípravách akce Jihlava k Vánocům město ale pracuje dál. Na náměstí by v době adventu mohlo být i ledové kluziště.

Svatomartinský průvod v centru v předchozích letech sledovalo 5000 až 7000 lidí. Kvůli epidemii se nekonal ani vloni. „Letošní průvod jsme chystali do poslední chvíle, už byl znám i program a trasa. Po vyhlášení listopadových pandemických opatření jsme ale byli nuceni jej opět zrušit,“ uvedla Čermáková. Město podle ní neumí zajistit to, aby se akce nezúčastnilo víc než 2000 lidí, což je podmínkou nových protiepidemických opatření.

Vánoční program na náměstí město dál připravuje. Kluziště bude kolem mariánského sloupu postavené po roční přestávce, kolem něj budou dřevěné prodejní stánky. „Na kluzišti i u stánků budeme schopni zajistit platná opatření, pokud nedojde k jejich dalšímu zpřísnění nebo úplnému zákazu venkovních akcí,“ uvedl vedoucí odboru školství a kultury Tomáš Koukal. Sto metrů dlouhý ledový ovál byl úspěšnou novinkou v roce 2019. Loni ho radnice kvůli omezením spojeným s koronavirem neinstalovala.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte