• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • ČVUT po třech letech otevřelo zrekonstruovanou Bubenečskou kolej

  3.9.2023
  Fefík

  Po třech letech rekonstrukce byla v pátek znovu otevřena Bubenečská kolej v Terronské ulici.

  Je nyní nejmodernějším ubytovacím zařízením ČVUT v Praze, nabízí 378 lůžek. Mimo jiné také dva pokoje pro studenty se specifickými potřebami (s možností ubytování i pro asistenty).

  Kolej Bubeneč, postavená v roce 1955, se nachází na rozmezí pražských čtvrtí Dejvice a Bubeneč, v blízkosti Kampusu Dejvice. Z původní dispozice převážně třílůžkových pokojů a společných sociálních zařízení na patře se změnila v moderní buňkovou kolej, která studentům nabízí bydlení převážně ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zázemím vždy pro dva pokoje.

  Do budoucna plánuje ČVUT modernizovat další ubytovací prostory, postupně i bloky kolejí Strahov,“ dodal rektor ČVUT Vojtěch Petráček.  

  Nově se na koleji Bubeneč nachází 86 ubytovacích buněk se dvěma dvoulůžkovými pokoji 2+2 (pokoje se společnou předsíňkou, jídelním koutem s ledničkou a s vlastním sociálním zázemím). Soukromí studujícím poskytnou i nové dělicí příčky mezi postelemi.

  Pro ubytované jsou k dispozici společné kuchyně, kde jsou k využití dva kombinované sporáky a mikrovlnná trouba. Součástí kuchyní jsou i jídelní stoly a židle pro posezení u jídla.

  Začínají práce na projektu, který přesune nádraží ve Veleslavíně pod zem

   

  Na koleji jsou k dispozici místnosti pro bezpečné uložení jízdních kol nebo cestovních zavazadel, prádelna a sušárna s uzamykacími kójemi. Nechybí samozřejmě studovna, ale ani osvětlené venkovní hřiště s umělým povrchem, posilovna nebo zahradní gril se stylovým posezením a s možností zastřešení plachtou. Posedět budou moci studující i na střešní terase.

  Studentský klub je řešen jako dvoupodlažní prostor s vlastním barem a sociálním zázemím. O studentskou samosprávu, připojování do akademické sítě a volnočasové aktivity se na koleji stará klub Studentské unie ČVUT s názvem Buben, který tak získá nové prostory pro svou činnost. Při rekonstrukci byly brány v potaz připomínky přímo od studujících, tlumočené právě Studentskou unií ČVUT. 

  Celková částka za rekonstrukci i vybavení se pohybuje kolem 190 milionů korun, z nichž 40 % investovalo ČVUT a 60 % poskytlo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

  Zdroj: ČVUT  Nepřehlédněte