Cyklostezka spojí sedm obcí. Odvede cyklisty na bezpečnou cestu

28.5.2022
Jan Štoll

Dotáhnout projekt cyklostezky Cukrovarská dráha do zdárného konce. To spojuje Bohdalice-Pavlovice, Kozlany, Kučerov, Rostěnice, Hlubočany a Lysovice se s městem Vyškov. Práce by mohly začít už letos.

Vyškov společně s obcemi nejprve vybraly koordinátora, který má s krajskými cyklostezekami zkušenosti, nechaly zpracovat studii, vytyčily pozemky. Od začátku bylo ovšem jasné, že stěžejní je získání dotace. „Žádost o příspěvek si už každá obec podává samostatně na úsek, který vede po pozemcích v jejím katastrálním území. Stavbu od samého začátku navrhujeme z důvodu absence propojení pro bezpečné vedení pěší a cyklistické dopravy mezi jednotlivými obcemi a mimo frekventované silnice,“ řekl vyškovský místostarosta Roman Celý (KDU-ČSL).

Cyklostezka bude napojená na část už postavené cyklostezky v Kozlanech. Zhruba ve stejné dráze tak bude kopírovat cukrovarskou vlečku, po které se svážela řepa do vyškovského cukrovaru. „Délka trasy je v případě Vyškova téměř 3,5 kilometru. Její začátek povede okolo zahrad v Polní ulici k okraji hráze rybníka Kačence a k dálničnímu nadjezdu. Vzápětí pokračuje v zeleni směrem na Hlubočany,“ dodal Celý.

Úsek ve Vyškově vyjde na 11 milionů korun, dotaci by mohl dostat až 7,5 milionu korun. „Pokud Vyškov se státní dotací rovněž obdrží kladné stanovisko, práce také v letošním roce zahájíme,“ konstatoval Celý. Než se radnice dozví rozhodnutí poskytovatelů dotací, mohla by jiná část stavby v květnu začít. Dělníci na dvou úsecích položí novou obrusnou asfaltovou vrstvu. První díl prací od ulice V Brňanech po rybník Kačenec skončí před letními prázdninami, stát bude přes 2,4 milionu korun.

vz

 


Témata:

Nepřehlédněte