20℃
Dnes je 24. duben , svátek má Jiří

Ďáblice a Zličín pravděpodobně povedou současní starostové

Na dalších dvou radnicích malých částí Prahy je už vybrán starosta. Zličín nadále povede Marta Koropecká (BEZPP), v Ďáblicích zůstane ve vedení radnice Miloš Růžička (STAN). Oba stáli v čele uskupení, které v městské části získala většinu v zastupitelstvu.. Vedení radnic včetně jména starosty ještě musí potvrdit zastupitelé na ustavujícím zasedání.

Reklama

Hnutí STAN získalo v Ďáblicích deset zastupitelů z 15, Růžička dostal 788 hlasů, voliči mu tak dali nejvíce hlasů ze zvolených zastupitelů. „Vzhledem k velmi silnému mandátu pro STAN i pro mne osobně od voličů budu navržen a snad i zvolen starostou já,“ uvedl Růžička, který vede městskou část od roku 2010. O obsazení rady, výborů a komisí zatím není rozhodnuto. „Rozhodně chceme zapojit a spolupracovat i se všemi ostatními,“ dodal. Do zastupitelstva se dostala ještě dvě uskupení. V Ďáblicích, které jsou na severu metropole, žije 3615 obyvatel.

Přestože má ve zličínském zastupitelstvu vítězné uskupení většinu křesel, i v této městské části bude spolupracovat s dalšími zastupiteli. „I když máme dostatek míst v zastupitelstvu, budeme v dalším období pracovat v koalici se STAN. V této koalici jsme fungovali i v minulém období a spolupráce se nám osvědčila,“ uvedla Koropecká. Do patnáctičlenného zastupitelstva se dostala ještě ODS. Koropecká je starostkou městské části od roku 2012 a pravděpodobně povede radnici i nadále. Zličín, který je na západě Prahy, je složen z katastrálních území Zličína a Sobína. V městské části žije 6630 lidí.

O vedení radnice je takřka rozhodnuto v polovině z 35 nečíslovaných městských částí Prahy. Ve většině bude, pokud to zastupitelstva potvrdí, pokračovat současný starosta. V Březiněvsi bude nadále starostou Jiří Haramul (BEZPP), v Kolodějích Angela Morávková (BEZPP), ve Slivenci Jana Plamínková (STAN) nebo v Běchovicích Ondřej Martan (ODS). Řeporyje naopak povede nová tvář, novinář a moderátor Pavel Novotný (ODS). Občanští demokraté tam sestavili koalici s volební koalicí Zelených a Pirátů, v jedenáctičlenném zastupitelstvu mají šest křesel.

Zdroj: čtk

Kde je ukrytý tajemný svatý grál? Všechny stopy vedou na Křivoklát

Před 24 minutami
Tento zářivý drahokam nalezneme na jarní obloze hned zvečera. Je nepřehlédnutelný. Nejjasnější hvězda severní oblohy,...
Před 2 hodinami
Pionýr a chození do pionýra. Kdo z dnešních řekněme čtyřicátníků a starších by si nato...
Před 3 hodinami
Ve Středočeském kraji je na rizikových místech zakázáno rozdělávat oheň. Zákaz platí do odvolání, týká...
Dnes, 10:00
Želvušky jsou jedny z nejfascinujících tvorů na planetě. Nejen díky své schopnosti přežít za všech...
Dnes, 08:00
Různými alergiemi trpí u nás přes dva a půl miionu lidí. Například každé třetí české...
Včera, 17:30
Letecká společnost American Airlines přijala svou první letušku s Downovým syndromem. Shantell je sedmnáct let...
Včera, 16:00
Možná si lámete hlavu nad tím, co si vzít na sebe na pracovní pohovor, abyste...
Včera, 14:00
Na svět přišel 23. dubna 1805 v Českých Budějovicích, v době, která pro něj byla...
Včera, 12:36
Ringhofferovi byla pražská německá rodina podnikatelů a průmyslníků. Zprvu vyráběli pivovarské a cukrovarnické zařízení, později...
Včera, 11:30
Češi patří mezi nejnáruživější kuřáky na světě. Je tedy zřejmé, že nikotin obvykle ovlivňuje i...
Reklama