Lidé v Děčíně mohou posílat návrhy na zlepšení města

Na realizaci návrhů obyvatel Děčína na zlepšení města půjde pět milionů korun. Částku, která je shodná jako ve dvou předešlých ročnících akce Tvoříme Děčín, schválila městská rada.

Loni veřejnost navrhla například úpravu Sněžnické vyhlídky a lesní běžecké trasy. „Vhodné jsou zejména návrhy na úpravy či instalace prvků ve veřejném prostoru, zvelebení veřejného prostranství, zkvalitnění životního prostředí, sousedská setkání, vzdělávání, volnočasové aktivity a podobně,“ uvedl Jiří Anděl (ANO), náměstek primátora, který má městské finance na starosti.

Oproti předchozím ročníkům se změnil časový harmonogram, příprava projektů bude nyní vycházet na zimní období. Lidé budou moci podávat své návrhy na jaře 2020. Zda bude možné některé návrhy realizovat, prověří úředníci. O vybraných projektech bude rozhodovat veřejnost hlasováním. Realizace se dočkají projekty, na něž vystačí schválený pětimilionový rozpočet.

Minulé ročníky sklidily mezi lidmi úspěch, loni podali 54 návrhů. Město tehdy nechalo o 27 z nich hlasovat. Zvolené projekty město postupně realizuje. V Březinách tak například vzniklo hřiště s posilovacími stroji.

Přesné termíny, od kdy bude možné předkládat na magistrát nápady, zveřejní město v únoru na webu Tvoříme Děčín.

Na projekty občanů vyhlásilo nové dotační programy i město Chomutov, ze svého rozpočtu vyčlenilo přes 44 milionů korun. V rámci participativního rozpočtu mohou spolurozhodovat o tom, do čeho město investuje také v Ústí nad Labem.

Participativní rozpočet je…

… je demokratický způsob rozhodování o části obecního rozpočtu, kdy i jednotliví občané mohou přijít s vlastním nápadem, který po posouzení město může vybrat a jeho vybudování financovat.

(mim)

Dnes, 14:12
Zhruba v polovině března otevře Jirkov na Chomutovsku informační a populárně naučné centrum spojené s...
Včera, 10:07
Prezident Miloš Zeman udělí zesnulému šéfovi Senátu a dlouholetému primátorovi Teplic Jaroslavu Kuberovi nejvyšší státní...
22.2.2020
Na Švestkové dráze na Litoměřicku bude vlastník testovat bezúdržbový provoz železnice. Místo pochůzkářů bude celistvost...
21.2.2020
Chomutov koupí od soukromého majitele za 100 milionů korun dům v Palackého ulici v centru...
21.2.2020
Jezero Most se otevře veřejnosti v září. Kvůli potížím při stavbě nebude rekreantům přístupné celé....
20.2.2020
Policie v Ústeckém kraji má nová vozidla. Ve středu převzala od ministra vnitra Jana Hamáčka...
19.2.2020
Tepličtí policisté obvinili šestapadesátiletého muže z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými...
18.2.2020
Osmým rokem vládnou v Ústeckém kraji komunisté s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Podezřelé akce napáchané předchozími...
18.2.2020
Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června...
17.2.2020
Koupací sezona je ještě v nedohlednu, přesto je možné si 29. února obléct plavky, vzít...
Reklama