Lužická nemocnice v Rumburku se bude prodávat bez jejích dluhů

Lužická nemocnice v Rumburku se bude prodávat bez dluhů, uvedla insolvenční správkyně Martina Jinochová Matyášová po schůzce pracovní skupiny k zajištění zdravotních služeb ve Šluknovském výběžku.

V tuto chvíli se objekty nemocnice oceňují. Skupinu ustanovila loni v prosinci rada kraje, aby v ní mohli diskutovat zástupci všech subjektů, kteří se na zajištění zdravotnictví ve výběžku podílejí. Domluvili se, že je nemocnice schopna fungovat dál, může se začít jednat o jejím prodeji, řekl mluvčí kraje Martin Volf.

„Další život nemocnice bude pokračovat oddlužený,“ řekla novinářům insolvenční správkyně. Prodej nebude zároveň znamenat převod dluhů nemocnice, uvedla.

Aktuální situace v Lužické nemocnici je podle správkyně příznivá, není důvod ji ani některá oddělení zavírat. Nemocnice se ale stále potýká s tím, že jí chybí personál. Doplňují ho lékaři z Krajské zdravotní, pod niž spadá v kraji pět nemocnic. Dva lékaři z oddělení akutní interny a akutní chirurgie jsou nemocní. Čeká se na jejich návrat, aby mohla oddělení fungovat standardně.

Pracovní skupina má podle Volfa nyní za úkol informovat krajskou radu o konkrétní situaci v Lužické nemocnici a nastínit další krok, kterým bude prodej majetku i objektů nemocnice.

Ve Šluknovském výběžku je nemocnice i ve Varnsdorfu. Krajská zdravotní chce o využití této nemocnice obnovit jednání. „Nabízejí spolupráci, kterou my nechceme odmítnout,“ řekl novinářům starosta Varnsdorfu Roland Solloch. Podle něj by mohla nemocnice být prvním krokem k zajištění péče ve výběžku.

O úpadku Lužické nemocnice s poliklinikou rozhodl soud loni v srpnu. Městu, které za posledních 15 let do zařízení investovalo zhruba 200 milionů korun, se nepodařilo najít strategického partnera. Dosavadní jednání s Krajskou zdravotní zkrachovala.

ČTK

Včera, 14:12
Zhruba v polovině března otevře Jirkov na Chomutovsku informační a populárně naučné centrum spojené s...
23.2.2020
Prezident Miloš Zeman udělí zesnulému šéfovi Senátu a dlouholetému primátorovi Teplic Jaroslavu Kuberovi nejvyšší státní...
22.2.2020
Na Švestkové dráze na Litoměřicku bude vlastník testovat bezúdržbový provoz železnice. Místo pochůzkářů bude celistvost...
21.2.2020
Chomutov koupí od soukromého majitele za 100 milionů korun dům v Palackého ulici v centru...
21.2.2020
Jezero Most se otevře veřejnosti v září. Kvůli potížím při stavbě nebude rekreantům přístupné celé....
20.2.2020
Policie v Ústeckém kraji má nová vozidla. Ve středu převzala od ministra vnitra Jana Hamáčka...
19.2.2020
Tepličtí policisté obvinili šestapadesátiletého muže z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými...
18.2.2020
Osmým rokem vládnou v Ústeckém kraji komunisté s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Podezřelé akce napáchané předchozími...
18.2.2020
Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června...
17.2.2020
Koupací sezona je ještě v nedohlednu, přesto je možné si 29. února obléct plavky, vzít...
Reklama