25℃
Dnes je 25. duben , svátek má Marek

Detoxikace organismu

S blížícím se jarem se spousta z nás zaměřuje na očistu organismu, tzv. detoxikaci těla. Co to vůbec přesně je detoxikace? Jednoduše řečeno, detox je proces, ve kterém člověk provádí změny životního stylu, aby vyčistil své tělo od toxinů. Tyto změny životního stylu zahrnují vynechání určitých škodlivých věcí a optimalizaci tělesných procesů. A jak na to?

Reklama

Volte správné potraviny

Jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro podporu detoxikačního procesu vašeho těla, je odlehčit jeho zátěž a snížit toxiny, které do těla přijímáte. Vyhýbejte se pesticidům a potravinám, které jsou pesticidy kontaminované.

Cvičení a meditace

Cvičení a meditace pomáhají udržovat zdravé tělo. Cvičení pomáhá tělu, aby se více potilo, tím dochází k uvolnění toxinů přes kůži pomocí potu, který mimochodem obsahuje stopová množství arsenu, kadmia, olova a rtuti. Meditace je zase dobrá na pročištění mysli a snížení stresu, jenž může být stejně toxický jako některé chemikálie.

Dieta

Detoxikace vašeho těla není jen o tom, jakým potravinám se vyhnete, ale také o tom, co konzumujete. Existuje mnoho diet podporující tuto očistu. Velmi oblíbenou dietou se stala dieta pomocí zeleninových a ovocných šťáv. Principem je konzumovat jenom tyto šťávy po dobu 21 dnů. Pokud se pro ni rozhodnete, budete muset vlastnit dva atributy – silnou vůli a dobrý odšťavňovač, který dokonale odstraní šťávy od zbytků ovoce.

Dobrou volbou je výkonný odšťavňovač 850W Orava s dvourychlostním motorem. Často se na tuto dietu navazuje raw stravou, aby organismus zůstal čistý co nejdéle. Takže ovoce nebo zelenina – připravte si zdravou šťávu z čehokoli. Samozřejmostí je i automatická tepelná ochrana kvůli bezpečnosti provozu. Plnit jej můžete klidně i celým ovocem, jelikož je vybaven velkou plnící trubicí. Provoz je tichý i přesto, že výkonnost motoru je 850W. Po použijí jej snadno vyčistíte.

Očistěte vzduch kolem sebe

Dalším způsobem, jak snížit toxiny v těle, je dýcháním čistého vzduchu. Samozřejmě, vzduch venku nijak neovlivníte, ale ten ve vaší domácnosti ano. Kouř, výpary, domácí mazlíček, plísně, mikroorganismy mohou způsobit, že vzduch ve vaší domácnosti je toxičtější než vzduch venku. K nápravě slouží různé čističky vzduchu, které pomáhají filtrovat vzduch a odstraňovat toxiny.

Nezapomeňte tedy myslet na zdraví vašeho těla ani ve dnech, kdy se cítíte dobře. Jistě se totiž můžete cítit ještě líp a prospět svému zdraví v dlouhodobém horizontu.

PR

Před 1 hodinou
Kde by byly současné tiskové kanceláře, kdyby se 21. července 1816 v Kasselu nenarodil Paul...
Dnes, 11:30
Potvrdit to mohou nejen ti, kteří si už sociální sítě pustili příliš k tělu a...
Dnes, 10:00
Klidně to mohly být jiné stupně, než ty Celsiovy, ale švédský přírodovědec Anders Celsius měl...
Dnes, 08:38
Divoká Šárka je romantické údolí Šáreckého (Litovického) potoka, které začíná divokým kaňonem v buližníkových skalách...
Dnes, 08:00
Naše zdraví ovlivňuje dědičnost, životní styl i prostředí, ve kterém žijeme. Dlouhodobý stres, tlak a...
Včera, 18:09
Chtěli byste se na jeden den přesunout do několika oblíbených středomořských zemí najednou? Tak přijďte...
Včera, 17:30
Skrývají se ve vás znaky geniality? Na to nikdy nepřijdete, když se budete vymlouvat na...
Včera, 16:00
Jeho jméno, Josif Iremašvili, je dnes prakticky neznámé. Proslavil se však knihou nazvanou „Stalin a...
Fototiskárny
Včera, 14:22
Vadí vám, že své fotografie máte pouze ve složkách v počítači, kde o nich snadno...
Včera, 14:00
Tento zářivý drahokam nalezneme na jarní obloze hned zvečera. Je nepřehlédnutelný. Nejjasnější hvězda severní oblohy,...
Reklama