Dětská psychiatrická nemocnice v Opařanech zůstane. Našli se lékaři

27.10.2021
Jiří Bydžovský

Dětská psychiatrická nemocnice v Opařanech na Táborsku bude fungovat dál. Hrozilo, že kvůli chybějícím lékařům bude muset ukončit koncem roku svou činnost. Podařilo se najít lékaře, kteří jsou ochotni nastoupit a zajistit péči o dětské pacienty.

„Opařany udržíme,“ uvedl na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch /za ANO/. Ministr oslovil dopisem lékaře v regionu i ty, kteří právě skládají atestaci. „Nabídli jsme jim zajímavé finanční podmínky. A podařilo se nám ve spolupráci s odbornou společností najít lékaře, kteří jsou zde ochotni zajistit péči o dětské pacienty,“ dodal Vojtěch.

Ministerstvo zdravotnictví novým lékařům nabídlo náborový příspěvek ve výši jeden milion korun. Podmínkou ale bylo, že budou v Opařanech pracovat na plný úvazek minimálně tři roky.

Dětská psychiatrická nemocnice v Opařanech patří mezi pouhé tři pracoviště tohoto druhu v zemi. Před časem se stala vítězem projektu Kvalitní a bezpečná nemocnice 2021. Cenu uděluje Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví.

Nemocnice má 90 lůžek. Přibližně 50 procent hospitalizovaných pacientů ve věku od pěti do 18 let je z Jihočeského kraje. Za rok zařízení léčí na lůžkách a v ambulancích kolem tisícovky dětí z celé republiky.

„V Opařanech nyní pracují dvě atestované dětské psychiatričky. Obě dvě však chtějí v prosinci v Opařanech skončit. Ředitelka a primářka Iva Hodková již před časem ministerstvu zdravotnictví oznámila, že odchází k 31. prosinci do důchodu. Stejně tak primářka Jana Holendová,“ řekla mluvčí DPN Opařany Jana Sosna Voňavková. Nemocnice má dvě oddělení pro děti od tří do 18 let.

Zdroj:čtk


Témata:

Nepřehlédněte