-6℃
Dnes je 23. únor , svátek má Svatopluk

Dětský hospic nese jméno holčičky, která zemřela v sedmi měsících. Pomůžete mu vzniknout?

V Česku vzniká nový dětský hospic Dům pro Julii. Pojmenován je po holčičce, která v sedmi měsících podlehla pneumokokové meningitidě. Cílem zařízení je, aby děti trpící nevyléčitelnou nemocí mohly strávit poslední chvíle života v domácím prostředí a ne v nemocnici.

Reklama

„Dětských hospiců je málo. Bohužel ne každá rodina má možnost využít paliativní (komlexní) péče, kterou hospice nabízejí,“ řekla o vizích dětského hospicu Radka Vernerová, předsedkyně správní rady ZERAFA. 

Paliativní péče je komplexní, aktivní a na kvalitu života orientovaná péče poskytovaná pacientovi, který trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stadiu. Cílem paliativní péče je zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým.

Péče v dětském hospicu Dům pro Julii by sama o sobě drahá nebyla. Přitom by poskytovala dětským pacientům maximální komfort a možnost strávit poslední chvilky života s rodinou. „Cena péče na jeden den je individuální. Ale bavíme se o částkách pár tisíc. Jde o zejména o personální pokrytí,“ uvedla Vernerová. 

Jára zachránil kamarádovi život, Katka se stará o nemocnou sestřenici. Dětské činy roku 2017 dojmou k slzám

Příběh Julinky

Když odchází blízký člověk, je těžké se s tím smířit. Když odchází dítě, je to téměř nemožné. Ztráta Julinky byla rána pro všechny blízké. Přesto měli její rodiče dost síly na to, aby souhlasili s transplantací Julinčina srdce a dali tím jiném dítěti naději, o kterou sami přišli. Jméno Julie se tak stalo inspirací při zakládání našeho hospice. Přečtěte si celý příběh očima maminky Julie.

Kupte si obraz a pomozte dětem z dětských domovů ještě před Vánoci

Hospic potřebuje miliony

Momentálně potřebuje získat Dům pro Julii 43 milionů. Ty potřeba na stavbu dětského lůžkového hospice a jeho vybavení. Jen budova spolkne 33 milionů. Ta pojme maximálně pět rodin. Vybavení pak bude stát 10 milionů. O tom, kde hospic přesně bude, se ještě jedná. Musí to být ale místo dopravně dostupné a zároveň prostorné. Na projekt je zatím vybráno jen 350 tisíc.

I když je celková kapacita hospice stanovena na pět klientů s doprovodem, do budoucna se počítá s možným zdvojnásobením kapacity.

Charita s vůní gulášovky. Město Příbram podpoří lidi bez domova

Klidné místo na dožití

Cílem je vybudovat areál s centrální budovou hospice a zahradu, kde budou mít děti klid, naprosté soukromí a zároveň možnost aktivního trávení času v bazénu, nebo třeba na minigolfovém hřišti. Část areálu by bylo možné využít pro zapojení komunity do života hospice. Budou tam moci probíhat například jarmarky, dětské dny, či benefiční koncerty.

Farní charita Beroun pomáhá dlouhodobě nezaměstnaným

Půjde o vůbec první dětský lůžkový hospic v Česku. „Cílem je poskytnout veškeré služby, které jsou pro odlehčovací péči o nevyléčitelně nemocné děti a mladistvé potřebné,“ uvádí Dům pro julii.

Podpořit projekt můžete na webu Dům pro Julii.

Včera, 17:30
O životě v buddhistickém klášteře vyprávěla mniška Tenzin Palmo, jež se narodila v Praze, vystudovala...
Včera, 16:36
Za svůj oblouk vděčíš překonané krizi Lidská řeč je nekonečný vzdušný most V každém objeví...
Včera, 16:00
Komerční článek
Např. vysloužilou zářivku převezme každý odpovědný kolektivní systém zdarma, kdežto běžná odpadová firma si za...
Včera, 16:00
Východní komunistické cenzuře a nesvobodě padlo za oběť mnoho děl pocházejících ze Západu obecně a...
Včera, 15:27
Krajská hygienická stanice Středočeského kraje zkontrolovala v loňském roce 2 366 stravovacích zařízení, 141 dětských...
Včera, 14:00
Všichni jsme zvyklí na fakt, že pokud chceme psát esemesky a telefonovat, musíme mít v...
Včera, 14:00
Víte, co je to mýdlový sliz? Dá se to vyrobit doma. A dá se s...
Včera, 12:32
V Uměleckoprůmyslovém muzeu skončila v roce 2017 rozsáhlá rekonstrukce, která mimo jiné významně rozšířila výstavní...
Včera, 11:30
Vyprávěly se o něm hrozné věci, byl odsouzen k trestu smrti, nakonec zemřel v poklidu...
Včera, 10:00
Orthorexie je neznámá, přesto velmi častá, porucha příjmu potravy. Jedná se o člověka, který má...
Včera, 08:00
Novodobý termín, jehož kořeny však sahají do dávné minulosti. Co svět světem stojí, nebyla šuškanda...
Reklama