29℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Díky těmto 5 návykům budete mít každé ráno dobrou náladu

Všechny návyky, které si za život vytvoříme, určují pak náš život. A o ránu to platí nadvakrát. Jestli si vytvoříte špatný návyk a budete plni negativní nálady, moc vám to nepomůže. Naštěstí je jenom na vás, abyste to změnili. A my vám s tím pomůžeme.

Reklama

Když si vytvoříte dobré návyky, zvýší se tak o dost pravděpodobnost, že prožijete krásný den. A to je přece cílem šťastného života. Proto je důležité vytvořit si je. Negativní návyky se projevují naopak tak, že nadcházející den bude nepříliš úspěšný. V první řadě byste se měli kvalitně vyspat a udělat všechno pro to, aby to tak bylo. Pak už se můžete držet těchto šesti tipů.

1. Neskočte hned po telefonu

Rozhodně byste neměli jako první myslet na svůj počítač nebo telefon, abyste se podívali, co je nového. To můžete udělat později. Namísto toho si zapisujte svoje sny a osobní cíle. Mějte svůj sešit blízko posteli a můžete si jej znova číst, když se probudíte. Rozhodně je to lepší, než do sebe nasát negativní energii internetu hned po ránu.

Čokoláda je neskutečně zdravá. Už jeden čtvereček aktivuje mozek. Zakousněte se bez výčitek

2. Pozitivní představy

Místo toho, abyste ráno přemýšleli nad tím, co všechno musíte zvládnout, zaměřte se na to pozitivně. Představte si, jaký budete mít skvělý pocit, až vše dokončíte. Představujte si to, kousek po kousku. Všechny sociální interakce, které ten den prožijete. Všechny úkoly, které ten den dokončíte a jak dobrý pocit z toho budete mít. Tak překonáte všechny nároky, které jsou na vás kladeny, mnohem lépe.

3. Teplý nápoj jako rituál

Nemusí to být jen káva, zkuste si občas dát čaj nebo třeba mátovou limonádu. Důležité je, abyste si vychutnali každý okamžik, když nápoj pijete doušek po doušku. Soustřeďte se, jak pozitivní pro vás takový malý rituál je. Vychutnejte si jeho chuť i to, jaké účinky má na váš organismus. Nápoj vám přinese pozitivní energii.

4. Dejte si kvalitní snídani

Měli byste na sebe myslet i ohledně jídla. Dejte si dobrou a vydatnou snídani. Je to důležité, vždyť snídaně je základem celého dne. Pořádně vás nakopne, nastartuje vaše tělo. Je to pro vás palivo, které vás udržuje při životě. Proto byste na ni na počátku dne rozhodně neměli zapomínat. I když ji mnozí lidé ignorují, bez snídaně se jen těžko dobře začne den. Variant je spousta, od ovesné kaše, omelety až po zdravou bagetu. Udělejte si na ni čas.

V pátek obědváme dřív a mizíme na víkend. Jak to máme od pondělí do čtvrtka?

5. Vstávejte s hlavou vzpřímenou

To, jakým způsobem vstanete z postele, má také velký vliv na nadcházející den. A nemyslíme tím vstát z postele vždy pravou nohou. Měli byste vstávat ve vzpřímené poloze, což je ostatně dobré pro vaše záda a krční páteř. Jestli takto chcete vstávat, obraťte se na pravý bok a pak se hned posaďte. Není na škodu si trochu protáhnout krk, záda, chodidla a zbytek těla. Dobrý nápad je také si zacvičit. Bude se vám tak pracovat mnohem lépe.

 

Před 5 minutami
Středočeské nemocnice by měly dostat 38 milionů korun na investiční akce. Rozhodli o tom krajští...
Před 1 hodinou
Ano, vypůjčil jsem si název českého filmu, kterým Jiří Menzel vzdal hold průkopníkům a prvním...
Včera, 17:30
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Včera, 17:30
Uvažujete nad tím, že si pořídíte domů nějakou květinu, která by vám vyráběla kyslík, ovšem...
Včera, 16:00
Psal se první březen roku 1815, když v zátoce Juan, nedaleko Antibes, francouzského města na...
Včera, 16:00
Dodnes totiž není objasněna příčina jeho úmrtí. Jistě, otravu nikdo neprokázal, ale vládní agenti nemají...
Včera, 11:30
Necelé tři kilometry od městečka Neratovice se nachází klidná a nenápadná obec Lobkovice a určitě...
Včera, 10:00
Nástup Marie Terezie na rakouský trůn v říjnu 1740 znamenalo faktické oslabení rakouské monarchie. Okolní...
Včera, 08:00
Sny jsou pro mnohé z nás jedním z nejzáhadnějších a nejzajímavějších zážitků v našem životě....
17.6.2019
Možná se někdy sami sebe ptáte, jestli patříte mezi ty inteligentnější. Nějaký obecný test na...
17.6.2019
Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí...
Reklama