• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Divadlo Bolka Polívky najdete na novém místě

  2.9.2023
  Simona Knotková

  Brněnské Divadlo Bolka Polívky se zabydluje v Dělnickém domě v Židenicích, kde získalo provizorní zázemí.

  Hrát tam bude prozatím tři měsíce, tedy v září, říjnu a listopadu. V sále kvůli tomu vybudovali elevaci, což je sklon hlediště, který umožňuje lepší výhled i divákům v zadních řadách. Kde bude divadlo v prosinci, se stále ještě řeší, řekl mluvčí divadla Michal Adamík.

  Posledních 30 let sídlilo Polívkovo divadlo v městském objektu na Jakubském náměstí. Sál je však kvůli problémům se statikou mimo provoz. Město připravuje pro Divadlo Bolka Polívky jako dlouhodobou alternativu Sál Břetislava Bakaly v centru města, tento týden však radní teprve schválili výběrové řízení na firmu, která objekt pro divadlo upraví. Podle optimistického scénáře by tak sál mohl divadlu sloužit v druhé polovině sezony.

  Sál na Jakubském náměstí měl kapacitu více než 350 míst, do Dělnického domu se vejde téměř stejné množství lidí. Kulisy a rekvizity mají divadelníci uložené v externím skladu. Kancelář zatím zůstává v centru, pokladna je přes den otevřená na Jakubském náměstí, večer i v Židenicích, alespoň ve dnech, kdy se hraje divadlo.

  Polívka uvedl, že si dočasného útočiště váží a možnost hrát v Židenicích přijímá s velkou vděčností a pokorou. Starosta Petr Kunc (Hlas pro Židenice) ocenil, že divadelní program obohatí kulturní nabídku městské části.

  Provizorium přináší i dílčí komplikace. Kvůli kolizi s dalším programem Dělnického domu museli divadelníci zrušit nebo přesunout některá představení v zářijovém programu. Zrušeny jsou například reprízy her Kdo sestřelil anděla, Chlap na zabití, Celebrity, DADA Revue nebo Proslov.

  I v Židenicích už však má divadlo na některá představení vyprodáno. Plný sál bude například 7. září na představení DNA nebo 17. září na Milionového údržbáře.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte