Do Karlových Varů míří družina Rytířů Koruny České, doprovází krále Karla IV.

6.5.2022
Roman Kořinek

Zahájení lázeňské sezony začíná v Karlových Varech již dnes odpoledne. Jarmark, trhy, koncerty, výstavy nebo třeba zdarma otevřené lanové centrum na svatém Linhartu. To je jen část akcí, kterými bude dnes v nejznámějším českém lázeňském městě zahájen víkend plný zábavy a kultury.

„Zahájení lázeňské sezony je pro Karlovy Vary jedna z nejprestižnějších akcí celého roku. V letošním roce je navíc program obohacen o znovuotevřené Vřídlo nebo odhalení sochy krále Karla IV.,“ říká primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

V programu nadcházejícího víkendu ale zůstala většina bodů, na které jsou obyvatelé i návštěvníci města z minulosti zvyklí. Chybět tedy nebude udělování čestného občanství, žehnání pramenům nebo příjezd krále Karla IV. a jeho družiny.

„V letošním roce tuto část programu obstará plzeňská skupina Rytířů Koruny České, která vznikla už v roce 1990 a za dobu své historie absolvovala nespočet takovýto slavností, ale zahrála si na příklad v americkém snímku Letopisy Narnie, německém snímku Čingischán, francouzském filmu Edmond nebo filmech z produkce České televize jako Jan Hus, Ať žijí rytíři nebo Hlas pro římského krále,“ říká mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

Hlavní část programu se bude konat ve Smetanových sadech a prostranství u Hlavní pošty. Odhalení zhruba šestimetrové sochy krále Karla IV., se pak uskuteční v sobotu od 15:15 na Divadelním náměstí, kudy bude procházet i průvod krále Karla IV., který vyrazí v 15 hodin od Císařských lázní.

„V sobotu bude otevřena i Zámecká věž a program je letos rozšířen například i do areálu svatého Linhartu, kde je již ode dneška zdarma lanové centrum a v neděli odpoledne se tam uskuteční Sinatrovské slavnosti,“ doplnila mluvčí magistrátu.

V bohatém víkendovém programu je například i food festival u obchodního centra Varyáda, porcelánový jarmark, dětské dílny, divadelní představení nebo historické ležení družiny Karla IV. s rytířskými souboji a ukázky historických zbraní. V rámci hudebního programu se pak návštěvníci Karlových Varů mohou těšit na písničky bratří Nedvědů, koncert Evy Burešové a Ondřeje Gregora Brzobohatého, Vašo Patejdla nebo Olgu Lounovou.

„Věřím, že si všichni obyvatelé města i jeho návštěvníci nadcházející víkend užijí a pro Karlovy Vary tímto víkendem začne po dvou nepříjemných letech zase tradiční, úspěšná a bohatá lázeňská sezona plná spokojených lázeňských hostů a turistů ze všech koutů světa,“ dodala Andrea Pfeffer Ferklová.

Zdroj: vz

 


Témata:

Nepřehlédněte