Do Plzně dorazilo unikátní pojízdné muzeum. Ukáže život československých legionářů

23.11.2021
Andrea Jančová

Do Plzně přijel unikátní Legiovlak. Návštěvníci ho najdou na hlavním vlakovém nádraží. Jde o unikátní pojízdné muzeum, které představuje věrnou repliku legionářského vlaku.

Muzeum na kolejích je přístupné široké veřejnosti od 23. listopadu do 5. prosince 2021. Unikátní souprava 14 zrekonstruovaných vozů ukazuje, jak žili a bojovali příslušníci naší zahraniční armády v Rusku v letech 1918-1920. V železniční stanici Plzeň hlavní nádraží je Legiovlak bezplatně přístupný ve všední dny od 8 do 16 hodin, o víkendech pak od 9 do 16 hodin.

Koleje České republiky brázdí Legiovlak již sedmým rokem a jeho cílem je připomenout zásadní historické zásluhy československých legionářů na vzniku našeho státu, a to převážně u dětí a mladé generace.

„Školám a jiným větším organizovaným skupinám doporučujeme registraci termínu komentované prohlídky s průvodcem v dobové uniformě přes náš rezervační systém,“ doporučila Zuzana Palová z Československé obce legionářské, která putování Legiovlaku po České republice organizuje. Do Plzně přijelo unikátní muzeum z Českých Budějovic.

Zdroj : vzNepřehlédněte