• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Do Rotavy vyrazil s hejtmanem i policejní ředitel

  29.4.2022
  Roman Kořinek

  Setkání hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka (STAN) a radního pro rozvoj venkova Víta Hromádka (SNK1) se starosty obcí regionu se tentokrát konala na Kraslicku. Společně navštívili Rotavu a Stříbrnou. Pozvání na jednání v Rotavě přijal také ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje Petr Macháček, neboť na programu jednání byl bod týkající se činnosti policie a téma bezpečnosti ve městě.

  „Velmi pozitivní bylo osobní setkání ředitele krajské policie se zástupci vedení města, kteří jednali o možnosti, jak dosáhnout maximálního pocitu bezpečí občanů v Rotavě. Město v minulosti trápila problematická skladba obyvatelstva. Současnému vedení se ale podařilo nejrůznějšími opatřeními změnit sociální klima a atmosféru ve městě, a to velmi aktivní komunikací s obyvateli, obnovením bytového fondu a také promyšlenou regulací jeho poskytování,“ uvedl hejtman.

  V rámci dalšího jednání byla projednána i plánovaná oprava komunikace Rotava – Smolná – Kraslice, která bude rozdělena do dvou etap, v průběhu dvou let se tak řidiči dočkají nového povrchu.

  „Starosta Michal Červenka byl dále informován o úspěšných žádostech o dotace na cyklostezky, dobrovolné hasiče nebo projekt prevence kriminality pro mládež nazvaný Rotava – Ulice v pohybu,“ doplňuje mluvčí krajského úřadu Jitka Čmoková s tím, že město s žádostí uspělo i v Programu obnovy venkova, kde získá peníze  na vybudování pěší stezky.

  Tyto dotace jsou zatím schváleny Radou Karlovarského kraje, nyní je musí schválit ještě krajské zastupitelstvo. Hejtman také doporučil starostovi, jak má postupovat s vypracovanou projektovou přípravou cyklostezky z Rotavy a jejím napojením na páteřní cyklostezku z údolí Ohře na Krušnohorskou magistrálu, která nese v tomto úseku název Svatava a která bude zanesena do nové Strategie cyklistiky v Karlovarském kraji 2022+.

  Dalšími tématy setkání byly například i kvalifikovanost a aprobovanost pedagogů 2. stupně, jejichž vzdělávání není v kraji v tuto chvíli dostupné, zapojení autobusových linek do rámce dopravní obslužnosti od roku 2024 a situace s nedostatečnou kapacitou pediatrů ve městě.

  „V obci Stříbrná se zástupci kraje setkali se starostkou Janou Kortusovou, která se v současné době snaží řešit situaci s problematickým a nepravidelný doručováním poštovních zásilek. Kromě tohoto se ve Stříbrné potýkají s řidiči, kteří porušují povolenou rychlost při průjezdu obcí. Tento problém bude starostka řešit ve spolupráci s policí, a to namátkovými kontrolami,“ dodala krajská mluvčí.

  Zástupci kraje byli také seznámeni s již realizovanými nebo připravovanými záměry a projekty. Mezi nimi jsou například rekultivace rybníku ve spodní části obce, kam postupně přibydou ještě herní prvky, lavičky či dřevěná knihovna. V obci pokračují práce na vytvoření cykloparku na místě bývalého kina. Starostka představila též plán rekonstrukce nevyužívané budovy „Jitřenka“, v jejichž prostorech by měl v budoucnu vzniknout nový obecní úřad, společenský sál a také místo pro komunitní setkávání a pořádání akcí.

  Zdroj: vz/kr-karlovarsky  Nepřehlédněte