• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Dobré úmysly vyšly seniorku z Ústecka na dva miliony korun

  28.5.2022
  Jan Veselý

  V labyrintu zvaném internet dokáže zabloudit nejeden virtuálního světa neznalý průzkumník. Za oponou tvořenou ze zajímavých informací, levných a vždy dostupných produktů či roztomilých videí, kde figurují přihlouplá štěňátka se totiž skrývá i notná dávka nebezpečí. V těchto hlubinách na vás pak číhá nejeden podvodní, kterému nedělá problém obrat o poslední korunu i nebohou seniorku.

  Při brouzdáním sociálními sítěmi narazila jednapadesátiletá žena z Lovosic na velmi sympatického muže, který se jí představil jako americký lékař. Ten tvrdil, že se rozhodl své řemeslo provozovat v méně rozvinutých krajinách. To u ženy samozřejmě vzbudilo veliký zájem, a tak si postupem času vybudovala s neznámým filantropem vcelku důvěrné přátelství. Proto jí nepřišlo podivné, když jí požádal o pomoc s přepravou hotovosti prostřednictvím poštovní společnosti. Jediné, co musela udělat je nechat doručit na svou adresu zásilku a proplatit náklady. Odměnou jí měla být část z doručených peněz. Jelikož žena nepochybovala o důležitosti této zásilky, kterou po ní chtěl zprostředkovat „obětavý“ doktor, tak okamžitě souhlasila. Kdo z nás přeci někdy nechtěl být součástí něčeho většího?

  Avšak místo balíku ženě přicházela jedna upomínka na příplatek za zásilku za druhou. Tak se to částka během krátkého času vyšplhala až na dva miliony korun. Paní se tak začala domnívat, že by mohla být podvedena. Ohlášení na policii však stále odkládala, co, že by mohla tímto činem zamezit pomoci potřebným či dostat milého zdravotníka do úzkých. Ovšem balík stále nepřicházel a požadavky na platby se naopak kupily. To nakonec i takto dobrou duši přivedlo k myšlence přeci jen podezřelou zásilku ohlásit. Policie okamžitě zahájila trestní řízení, které by mohlo pachateli tohoto podvodu vynést až osm let v cele. Ovšem u podobných zločinů málo kdy podvodník končívá tam, kam právem náleží.

  Zdroj: PČR


  Témata:

  Nepřehlédněte