• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Dva kluci z Brna dělají letní kempy jinak. „Nejsme prázdninová školka, tvoříme dětem zážitky,“ říkají

  28.2.2022
  Jiří Junek

  Před dvěma lety přišli Filip Štoss a Martin Martinčík s nápadem nového konceptu sportovních kempů. Na rozdíl od běžných příměšťáků si děti na AIM Kempu vyzkouší šest hlavních sportů pod vedením profesionálních trenérů, kteří daným disciplínám zasvětili celý život. Každý turnus navíc obohatí návštěva sportovních osobností, a děti si tak třeba zaběhají se Šárkou Kašpárkovou nebo se na tatami postaví tváří v tvář Lukáši Krpálkovi. K tomu si užijí i doprovodné hry a týmové aktivity.

  Filip s Martinem se sportu věnují celý život. Seznámili se v posilovně, kde postupem času začali rozvíjet společné nápady. „Naše kamarádství od začátku spojuje doživotní vazba ke sportu, kterou jsme postupem času začali rozvíjet dál. Tímto projektem se snažíme nabídnout přesně takový kemp, na který bychom se jako malí těšili celý rok,“ vzpomíná na začátky spoluzakladatel Štoss.

  Nejsme letní školka

  Na AIM Kempech nenajdete univerzálního lektora všech míčových her, jak si znuděně hraje s telefonem, zatímco děti náhodně kopou do balónů. Smyslem je prezentovat dětem sporty pod vedením profesionálních trenérů a zároveň si pětidenní program kempů pořádně užít. Hlavní sporty – atletiku, judo, basket, florbal, tenis a gymnastiku, proto doplňuje celokempová hra plná zábavy a blbnutí.

   

  „Rodiče u nás neplatí za týden hlídání dětí. Na kempech v programu není hraní si s míčem, pak svačina a zase si hrát s míčem. Program je systematický, navazuje na sebe a rozvíjí různé složky pohybu dětí. Cílem opravdu je, aby si každé dítě odneslo jedinečné zážitky,“ zdůrazňuje Štoss.

  Na kempech je klíčová různorodost týdenního programu. Zastoupení mají míčové i bojové sporty, základy atletiky s gymnastikou a týmové i individuální aktivity. Nejenže tak děti rozvinou své silnější i slabší stránky, ale zároveň zjistí, které sporty je baví nejvíc. „Máme zpětnou vazbu, že se děti díky zkušenosti z kempu přihlásil syna nějaký sport a našly v něm velkou vášeň. Tím je pro nás mise splněna,“ říká druhý ze zakladatelů Martinčík.

  Láska ke sportu, jako k celoživotní aktivitě

  „Nám dvěma sport vždy formoval charakter a tvořil naše životní hodnoty. To se snažíme předávat dětem a učit je sport milovat,“ popisuje Štoss. „Děti si od nás opravdu odnáší nezapomenutelné zážitky. Potkají Lukáše Krpálka s olympijskými medailemi, vidí hokejistu z NHL Josefa Baleje nebo atletku Šárku Kašpárkovou. K tomu mají profi tréninky na krásných sportovištích. To jsem jako malý zažít nemohl,“ doplňuje ho Martinčík.

  „Věříme, že až budou naši účastníci vzpomínat na dětství, vybaví se jim i AIM Kemp, budou na něj myslet s láskou. To je pro nás nejvíc. To by byla ta největší odměna, které se nám může dostat,“ dodává na závěr Martinčík.

  Více informací zde.


  Témata:

  Nepřehlédněte