35℃
Dnes je 26. červen , svátek má Adriana

Elvis a Priscilla Presleyovi, láska na první pohled. Manželství jim ale nevydrželo

Další fotky

Poznali se v roce 1959, kdy Elvis Presley sloužil na americké vojenské základně v Západním Německu. Priscille bylo tehdy jen 14 let a na svatbu si musela počkat osm let. Spolu se svým Elvisem se pak stala legendou, její život však šel dál i bez něj. Co ještě všechno prožila?

Reklama

Pochází z newyorského Brooklynu, kde se narodila 24. května 1945. Vyrůstala v rodině amerického důstojníka, převeleného později na americkou základnu v SRN. Tam se seznámila s tehdy již slavným Elvisem Presleym (1935 – 1977). Ten v prosinci 1957 obdržel povolávací rozkaz, ale byl mu umožněn odklad, aby mohl dokončit roztočený film. Narukoval 24. března 1958 a na rozdíl od jiných se nesnažil vojenské službě vyhnout. Nespálil povolávací rozkaz ani neutekl před touto svou občanskou povinností do Kanady či Evropy, jako to udělali hippies a někteří jeho vrstevníci.

Ennio Morricone dnes slaví 90. narozeniny. Co jste o Mistru filmové hudby ještě nevěděli?

Trvalo však ještě devět let, než se Elvis mohl s Priscillou oženit. Stalo se tak 1. května 1967, ale manželství trvalo jen do roku 1973. Král rock´n´rollu se stále více věnoval alkoholu, drogám, začal být rozhazovačný a vůbec se choval divně.

Po jeho dodnes nevyjasněné smrti roku 1977 Priscilla v dědickém řízení dostala pouhé 2 miliony dolarů, zatímco jejich dcera Lisa Marie 120 milionů. Je zajímavé, že Priscilla se nikdy nedotkla Elvisovy životní pojistky, i když by si tak přišla na pěknou částku. To vyvolalo dohady, že Elvis vlastně jen svou smrt předstíral a ve skutečnosti žije dál na utajovaném místě.

Americké Vánoce v totalitním Československu. Co dojemného nám emigranti vzkázali na pohlednicích?

V knize „Můj život s Elvisem“ Priscilla přiznává, že bez něj by nebyla tím, čím je dnes. Jeho jméno ji vždy pomáhalo usnadnit si život. Dokázala se prosadit jako herečka v tolikrát odsuzovaném, ale přesto kultovního seriálu „Dallas“ (role Jenny Wadeové). Sedla jí i role Jane Spencerové v sérii ztřeštěných komedií „Bláznivá střela“ po boku komika Leslieho Nielsena.

Kromě toho se stala ředitelkou firmy „Elvis Presley Enterprices“ a peníze si k ní pak našly cestu už samy. Po smrti Elvisova otce získala i Elvisův dům a později „poutní místo“ Graceland, které bylo přeměněno na muzeum Elvise Presleyho spojené s prodejem upomínkových předmětů. Priscilla dále propůjčila své jméno kromě jiného dámskému oblečení, přípravkům do koupele a především parfémům.

Stále prokletý rod monackých knížat. Legendárnímu Ranierovi se podařilo mnohé, to nejdůležitější ne

Po Elvisovi měla nejdelší vztah s Marco Garibaldim. Žila s ním do roku 2009 celkem 22 let a z toho vztahu se 1. března 1987 narodil syn Navarone, který se stal rockovým hudebníkem. Miluje plazy a chová krajty mřížkované a varany skvrnité.

FOTO: Priscilla Presley

Priscilla Presley - Priscila Presley (2014) – wikipediaPriscilla Presley - Bez názvu – 1Priscilla Presley - Bláznivá střela… – IMDbPriscilla Presley - Elvis a Priscilla s novorozenou dcerou Lisou Marií (únor 1968) – wikipediaPriscilla Presley - Graceland – wikipedie
Další fotky
Priscilla Presley - Graceland vyhlášen jako národní kulturní památka (2006) – wikipediePriscilla Presley - Leslie Nielsen with Priscilla Presley ve filmu Bláznivá střela… – thetelegraphPriscilla Presley - DALLASPriscilla Presley - Priscila Presley (2003) – wikipediaPriscilla Presley - Priscilla Presley – parfém – fragranticaPriscilla Presley - Priscilla Presley – parfém – ParfumanielPriscilla Presley - Priscilla Presley – parfém – wizaz.pl.Priscilla Presley - Priscilla Presley s ex-milencem Marco Garibaldim – Radar OnlinePriscilla Presley - V seriálu Dallas – YOU TUBEPriscilla Presley - 1 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 2 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 3 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 4 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 5 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 6 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 7 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 8 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 9 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 10 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 11 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 12 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 13 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 14 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 15 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 16 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 17 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 18 – Priscilla a (Elvis)+ Tom Jones – youtubePriscilla Presley - 19 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 20 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 21 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 22 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 23 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 24 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 25 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 26 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 27 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 28 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 29 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 30 – Priscilla a (Elvis) – youtubePriscilla Presley - 31 – Priscilla a (Elvis) – youtube

Dcera Lisa Marie Presley, jediný potomek Elvise Presleyho (nar. 1. února 1968), se věnuje hudbě a charitě a je po čtvrté vdaná. Delší dobu trvalo manželství a vztah s Michaelem Jacksonem, manželství s Nicholasem Cagem skončilo již po 4 měsících. Obě tato manželství zůstala bezdětná, z ostatních má celkem čtyři děti, dceru Riley a syna Benjamina z prvního manželství s Danny Keoughem a dvojčata, holčičky z dosud trvajícího manželství s Michaelem Lockwoodem.

Před 1 hodinou
Došlo k tomu v bitvě u Brodů, jedna z největších tankových bitev v dějinách, která...
Před 2 hodinami
Vynálezem pana Guntenberga problémy spisovatelů, malířů, o hudebnících ani nemluvě, s reprodukcemi jejich uměleckých děl...
Před 3 hodinami
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Před 3 hodinami
Má za sebou desítky let v českých i slovenských divadlech, spolupráci s vynikajícími umělci, jeho...
Dnes, 08:00
Všichni známe přirovnání „je chytrý“ nebo „je mazaný jako liška“. Jak to ale s onou...
Včera, 17:30
Zamilovanost a láska. To jsou pojmy, které neznají hodnocení, soud. Říká se, že láska je...
Včera, 16:00
Bojíte se rádi? Zbytečná otázka, že? Příjemné mrazení v zádech, pokud sedíte v kině, nebo...
Včera, 14:00
Válka v Koreji začala 25. června 1950 a její následky v podobě severokorejského totalitního režimu...
Včera, 13:26
Ročník číslo 5, 72 týmů v 6 věkových kategoriích od 8 do 13 let, 188...
Včera, 12:32
Zaměstnavatelé ve všech třech regionech (Praha, Čechy, Morava) očekávají ve třetím čtvrtletí (červenec, srpen, září)...
Včera, 12:27
Dobrou zprávou je, že enormní zdražování hypoték tak, jak bylo před pár lety predikováno, se...
Reklama