Energie dnes hostí Liberec a potřebuje zopakovat výkon, který předvedla v Hradci

21.12.2021
Roman Kořinek

Hokejisté Karlových Varů dnes v KV Aréně změří síly s libereckými Bílými tygry. Bude se jednat o souboj sousedů v extraligové tabulce, kde obě mužstva potřebují nutně bodovat. Zápas se hraje v podvečer od půl šesté a přímo v KV Aréně ho mohou sledovat pouze majitelé permanentních vstupenek.

Extraligový kolotoč se sice po skončené reprezentační pauze teprve roztáčí, Západočeši již ale mají na svém kontě vítězný duel z Hradce Králové. Tam překvapivě vyhráli a vybojovali velmi cenné tři body. Potvrdit tuto výhru a opět naplno bodovat chtějí svěřenci trenérů Martina Pešouta, Tomáše Marišky a nově i Václava Skuhravého i dnes.

„Odehráli jsme velmi bojovné utkání v Hradci. To je asi ta cesta, kterou potřebujeme jít a věříme, že na to hráči navážou v tom nadcházejícím domácím utkání,“ říká asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška.

Dnešní soupeř Energie zůstává v této sezoně zatím za očekáváním, a ačkoliv v minulosti patřil vždy k nejlepším celkům extraligy, letos se mu příliš nedaří. I přesto ale disponuje kvalitním kádrem a dá se očekávat, že se bude snažit posouvat tabulkou směrem nahoru.

„Liberec má určitě stoupající formu a bude nepříjemným soupeřem. Je to náš přímý konkurent v tabulce, takže všechny tyto aspekty vnímáme. Budeme chtít před Vánoci udělat vše proto, abychom ty body v domácím prostředí získali. Věřím, že pokud budeme pracovat tak, jako v tom posledním utkání, ta šance na body je velká,“ doplňuje asistent hlavního kouče.

Trenéři Karlových Varů se budou moci spolehnout na navrátilce do sestavy, reprezentanta Jakuba Fleka, ale mají starosti v obraně. V Hradci totiž nedohrál utkání Tomáš Havlín a Lukáš Pulpán, nad jejichž startem visí dnes otazník. Zcela jistě ale bude chybět mladík Jiří Kulich, který se připravuje na nadcházející mistrovství světa hráčů do dvaceti let.

Zdroj: vz/hokejkv


Témata:

Nepřehlédněte