Energie jede do Hradce bez reprezentantů a s posilou na trenérské lavičce

19.12.2021
Roman Kořinek

Bývalý kapitán Karlových Varů Václav Skuhravý si dnes odbyde trenérskou premiéru u A-mužstva Energie. K týmu byl povolán během reprezentační pauzy a má pomoci vytáhnout ho z herní i výsledkové krize.

A zatímco na trenérské lavičce bude o jednoho muže více, v poli budou dvě opory chybět. Jakub Flek a Jiří Kulich si totiž plní reprezentační povinnosti a tak za ně museli trenéři hledat náhradu. Celkem se ale současná reprezentační pauza nešla v duchu poctivého tréninku a nácviku herních variant, které dělali Energetikům problémy.

„Pauza byla teď trochu zkrácená, neměli jsme tam takový prostor, protože byl přeložen dnešní souboj s Hradcem. Jeden den jsme měli volno, jeden jsme zase trénovali dvoufázově. Potom jsme chodili na skupiny v menším počtu hráčů, aby tam byl i ten kondiční aspekt. Zaměřovali jsme se v první polovině spíše na individuální věci – osobní souboje, hru na malém prostoru. Poslední dva dny jsme věnovali systémovým věcem, které potřebujeme zlepšit a na kterých bychom potřebovali trochu zapracovat. Věnovali jsme se oslabením, přesilovým hrám, zkrátka věcem, které nám nešly a které doufáme, že zlepšíme do dalšího zápasu,“ vysvětluje asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška.

Ten dopředu avizuje, že dnešní duel v Hradci, který se hraje od 16 hodin, nebude nijak jednoduchou záležitostí. Hradec je na druhém místě extraligové tabulky a rozhodně neřeší problémy, které trápí Západočechy.

„Hradec je asi jedno z nejlepších mužstev současné extraligy. Má výborně fyzicky vyspělé mužstvo a velmi bruslivé. Čekáme, že bude velký tlak a mnoho osobních soubojů, na to se snažíme připravit,“ pokračuje asistent hlavního kouče, který se snažil i popsat recept, který by mohl na soupeře platit.

„Nemáme teď za sebou úplně dobrou šňůru, hlavně bodovou. Musíme udělat vše proto, abychom tuto sérii přerušili a porvat se o každý bod. Pracovat maximálně do obrany, nedat Hradci možnost přesilových her, ve kterých je také velmi silný. Věřím ale, že se o to porveme, že jsme teď dobře potrénovali a odpočinuli si psychicky a že ten zápas zvládneme,“ ukončil Tomáš Mariška.

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte