Energie opět šlape na plný plyn a do tabulky sbírá cenné body

27.11.2021
Roman Kořinek

Hokejová extraliga je opět v plném proudu a Karlovy Vary prožívají ty lepší časy. Po reprezentační přestávce se do kádru vrátili zranění hráči a tým je v plné sestavě opět zdravě nažhavený a daří se mu bodovat. To potvrdil v úterý v Českých Budějovicích výhrou 5:2 a včera domácím vítězstvím 3:0 nad Mladou Boleslaví.

Zápas se hrál v komorní atmosféře a moc hokejové krásy nenabízel. Více než pěkné hokejové akce byl k vidění úporný boj a snaha obou mužstev o vypracování si nějaké šance. Těch bylo hodně málo, proto se na úvodní branku čekalo velmi dlouho. A když už se hostujícímu celku podařilo dostat puk za záda skvěle chytajícího Filipa Novotného, nebylo gólu dosaženo regulérním způsobem. Branku z konce druhé třetiny proto nakonec po trenérské výzvě rozhodčí neuznal a do poslední dvacetiminutovky se vstupovalo za stavu 0:0.  A ani v poslední třetině se dlouho nedařilo otevřít gólový účet utkání. Naštěstí, se ale o slovo v 53. minutě přihlásil Kohout, který v přesilovce nasměroval puk do branky Boleslavi.  Úvodní branka dodala domácím sebevědomí, ale hosté to nechtěli zabalit. Jenže než si stačili vytvořit závěrečný tlak, poslal pud do jejich branky Tomáš Rachůnek, kterého o pár sekund později napodobil Ondřej Beránek. To již ale běžely závěrečné minuty zápasu a bylo jasné, že si Energie v tomto duelu nenechá vítězství uniknut.  Navíc se až do konce utkání mohla spolehnout na skvělého Filipa Novotného v brance a tak po závěrečné siréně mohla slavit výhru 3:0 a posun v extraligové tabulce na průběžné desáté místo.

„Bylo to pro nás hodně těžké utkání s houževnatým soupeřem, který hraje výborně organizovaně. Věděli jsme, že se mu musíme vyrovnat v pohybu, to se nám v první třetině dařilo. Ve druhé třetině jsme udělali zbytečné fauly, naši hráči odvedli fantastickou práci v oslabení. To byl jeden z klíčových momentů, proč jsme to utkání zvládli. Bylo to extrémně vyrovnané se šancemi na obou stranách, ale výborně nás podržel Filip Novotný. To, že jsme dali jednu branku v přesilovce, tak nás těší a hlavně to byla ta rozdílová věc v zápase. Jsme hodně rádi, že jsme takhle náročné vyrovnané utkání zvládli,“ zhodnotil utkání asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška.

A výkon týmu chválil i gólman Energie Filip Novotný, který udržel čisté konto a opět dokazuje, že je základním stavebním kamenem mužstva Karlových Varů. „Vždy, když se vyhrává, tak má člověk radost. Jsem hodně rád, že nám to teď šlape jako na začátku sezony. Hlavně musím poděkovat klukům, protože dnes zase šlapali na sto procent,“ dodal k utkání gólman Filip Novotný.

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte