Erich von Däniken vzal Bibli a začal v ní číst a pátrat

Další fotky

Obrové pak byli na zemi v těch dnech, ano i potom, když vcházeli synové Boží k dcerám lidským, ony rodily jim. To jsou ti mocní, kteříž zdávna byli, muži na slovo vzatí. Máte-li klasické vzdělání, jistě jste poznali kratičký biblický úryvek. Tento je z Bible Kralické, a i když její čeština je již trochu archaická, je to stále velmi zajímavé a přínosné čtení. Kovaní milovníci záhad jistě poznali, kam mířím.

Uplynulo půl století od chvíle, kdy se na pultech knihkupectví objevila kniha jistého švýcarského hoteliéra, jménem Erich von Däniken. Psal se rok 1969, a jeho kniha šla na dračku. Bylo to něco naprosto nového, byla to jakási vzpoura proti jediné pravdě, která bořila dogmata vědy. Vlastně je to paradox. Dříve věda bořila dogmata biblická, a nyní tomu bylo naopak. Není vůbec podstatné, jestli to, co pan spisovatel v Bibli našel, je pravda, kterou si podle ní vytvořil, či nikoliv. Lidem se zkrátka jeho kniha líbila, cítili v ní vzpouru proti neotřesitelným autoritám, ukrytým ve věžích ze slonoviny.

Padesát let je dlouhá doba, a protože z těch, kteří se tehdy tlačili u pultů, jsou babičky a dědečkové, myslím že vůbec nezaškodí si připomenout, oč v té knize vlastně jde.

Nezbývá než dát nosánek dolů a trošku se zastydět. Asi opravdu nejsme středobodem vesmíru

Pan Erich von Däniken si tehdy vzal Bibli a začal v ní číst a pátrat. Po čem vlastně? Bible je plná alegorií, podobenství a náznaků. Je třeba číst i mezi řádky. Jako kdyby říkala, dávej pozor, všímej si toho, co ti chci říci.

Úhlů pohledu na tuto knihu knih je nepřeberné množství. Dänikenovo pátrání se ubíralo jediným směrem. Dokázat, že lidé starověku byli v průběhu staletí kontaktováni bytostmi z jiných světů. Synové Boží nemuseli mít jen křídla z andělského peří.

Mohou s námi komunikovat mimozemšťané? A jak? Známe názor předního odborníka!

Zkáza Sodomy a Gomory. Spravedlivý Lot prosí anděla, aby mu dovolil odejít a ukrýt se v nedalekém městě. Pospěš si, ujdi tam, neboť nebudu moci učinit ničehož, dokud tam neodejdeš!  Že by to s tou božskostí nebylo až tak žhavé? Anděl a má strach, že by mohl ublížit člověku?

A se záhadami tohoto druhu se roztrhne pytel. Zkáza Jericha. Enoch vzat Bohem do nebe. Eliáš byl odvezen do nebe ohnivým vozem, v rachotu a plamenech. Archa úmluvy, která zabíjí při neopatrném dotyku. Ezechiel, to je kapitola sama pro sebe. Člověk s minimálními technickými znalostmi a se stoprocentními schopnostmi pozorovacími.

FOTO: První vzpomínky na budoucnost

První vzpomínky na budoucnost - Vzpomínky na budoucnostPrvní vzpomínky na budoucnost - Vzpomínky na budoucnostPrvní vzpomínky na budoucnost - Vzpomínky na budoucnostPrvní vzpomínky na budoucnost - Vzpomínky na budoucnostPrvní vzpomínky na budoucnost - Vzpomínky na budoucnost
Další fotky
První vzpomínky na budoucnost - Vzpomínky na budoucnostPrvní vzpomínky na budoucnost - Vzpomíny na budoucnostPrvní vzpomínky na budoucnost - Vzpomínky na budoucnostPrvní vzpomínky na budoucnost - bible

Däniken nacházel nové a nové podivnosti a rozlehl se hlasitý křik. Jsou to všechno nesmysly. Pohrdání schopnostmi lidí v dávné době. Dehonestace náboženství. Vědecké fantasmagorie. Všechno se přeci dá vysvětlit. Čím více kritiky se sneslo na jeho hlavu, tím více byly jeho knihy prodávány. Příchuť zakázaného, příchuť něčeho, co se mocným nehodí do krámu, lhostejno jestli politikům, nebo vědcům.

Pokud někdy narazíte, třeba i v antikvariátu, na tuto knihu, nelitujte a kupte si ji. Nemusíte jí věřit, úplně bude stačit, když se nad jejím obsahem zamyslíte bez předsudků.

 

Včera, 17:30
Brigitte Bardot. Sexuální symbol 50. a 60. let 20. století. Filmová herečka, zpěvačka a v...
Včera, 16:00
Náměstí květin. Opravdu poetický název, že? Pestrá paleta barev a vůní. Lidé jsou zde na...
Včera, 15:01
Na polohraném dokumentu Pěšky bez hranic právě pracuje režisérka Eva Toulová. Je o tom, že...
Včera, 14:00
Meditace s předmětem je cvičení soustředěné na prožívání přítomného okamžiku – vynikající způsob, jak si...
Včera, 11:30
V zimě, i v té letošní, pleť opravdu trpí. Můžete jí chránit několika způsoby. Ideální...
Včera, 10:00
Gottfried Bacher se narodil 17. 11. 1838 v rakouském Mühlbachu. V roce 1861 absolvoval báňskou...
Včera, 08:00
I když naše duše není vidět a nemá ani žádnou hmotnost, vůni či chuť, cítíme...
16.2.2020
„Zbláznil jsem se na zimní olympiádě v Innsbrucku. Zatáhl se mi mozek, jako kdyby přišla...
16.2.2020
Nápadné a velmi dekorativní čemeřice zdobí zahrady častokrát už od prosince či ledna, leckdy kvetou...
16.2.2020
Když v únoru roku 1923, britský, amatérský archeolog Howard Carter, odpečetil Tutanchamovu hrobku, kterou objevil...
Reklama