Fantastické vozidlo umožní dítěti na vozíku pohybovat se po písečné pláži. Je dílem brazilských studentů

4.1.2020
Andrea Cerqueirová

Nápad dostali studenti poté, co se dozvěděli o potížích vozíčkáře z města Natal dostat se na pláž. Projekt studenta Lago Souza nadchl kolegyni Maraysu Araújo i učitele Artura Salgada a João Teixeiru.

Vozíčkáři musí v Praze překonávat bariéry, které je omezují v pohybu. Co s tím město udělá?

Fantastické auto jsou nohy mého syna…

Vozidlo nyní slouží osmiletému chlapci jménem João Gabriel Andrade. Jeho matka Juliana de Castro uvedla, že její syn je nadšený. „Je to fantastický projekt. To auto jsou nyní nohy mého syna. Umí ho i řídit,“ řekla.

Brazilka rozdávala dětem mateřské mléko, komik ji nazval krávou. Poškodil ji a zaplatí odškodné!

Vozidlo se zcela liší od běžných invalidních vozíků, nemá tenká kola, která se brzy ponoří do písku. Má šest širokých koleček s trakčním systémem, říká se mu krab, což symbolizuje, že má stejné schopnosti jako když krab chodí v písku.

Cílem je rozšířit vozidlo na další brazilské pláže

Vozidlo bylo prezentováno na akcích v Brazílii i v zahraničí, projekt získal ocenění jak na brazilské vědecké a technické výstavě v São Paulo, tak na mezinárodní výstavě vědy a techniky v Rio Grande do Sul. Vynález se umístil na prvním místě veletrhu Infomatrix v Mexiku.

Brazilští studenti recyklují poškozené žárovky a darují je rodinám v nouzi. Pomáhají lidem i přírodě

Invalidní vozík najede na plošinu kraba, kterého je možné řídit pomocí dálkového ovladače. Cílem studentů a učitelů je rozšířit vozidlo na další brazilské pláže. „Doufáme, že získáme podporu institucí a vlády,“ řekl João Teixeira.

Informoval o tom brazilský web sonoticiaboa.com.br.Nepřehlédněte