Fiala zatím nepodá návrh na jmenování Hladíka ministrem. Potřebuje víc času

25.11.2022
Simona Knotková

Premiér Petr Fiala (ODS) řekl prezidentovi Miloši Zemanovi, že ještě potřebuje „nějaký čas“, než podá návrh na jmenování lidoveckého kandidáta Petra Hladíka ministrem životního prostředí. Chce si být nejdříve jistý, že budou vysvětleny všechny nejasnosti kolem Hladíka a že se tento místopředseda KDU-ČSL bude moci práci v čele ministerstva naplno věnovat. Fiala to řekl novinářům po čtvrteční pracovní večeři s prezidentem na zámku v Lánech.

„Nebudou to měsíce, bude to v řádu týdnů,“ doplnil Fiala na otázku, kolik času ještě bude ke zvážení nominace potřebovat.

Lidovci trvají na tom, že bývalý náměstek brněnské primátorky, jehož jmenování zkomplikovala kriminální kauza týkající se přidělování městských bytů v Brně, by se měl ministerstva ujmout. Policie ho z ničeho neobvinila. Šéf lidovců Marian Jurečka po středeční schůzce s prezidentem řekl, že Zeman se chce s Hladíkem setkat, až obdrží oficiální žádost o jmenování. Vicepremiér odhadoval, že se tak stane v příštích dnech nebo blízkých týdnech.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte