• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Hádka v pražském baru skončila pobodáním

  29.7.2023
  Simona Knotková

  Pobodáním a pořezáním třiatřicetiletého cizince skončila ve čtvrtek ráno hádka několika mužů v jednom pražském baru.

  Tři cizince podezřelé z napadení policisté vypátrali několik hodin po činu, z těžkého ublížení na zdraví nakonec obvinili ale jen dva z nich, třetí se podle jejich následného zjištění útoku neúčastnil a naopak se mu snažil zabránit. U muže kriminalisté však našli větší množství kokainu a extáze, proto jej obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami.

  Za těžké ublížení na zdraví obviněným ve věku 34 a 32 let hrozí v případě odsouzení až deset let vězení, poslednímu ze zadrženého trojice pak kvůli drogám až pět let za mřížemi.

  Policisté případ začali vyšetřovat ve čtvrtek kolem 05:00. „Spor mezi muži započal v jednom baru, kdy následovala nejprve slovní rozepře a následně fyzický útok na poškozeného. Tomu se podařilo před útočníky utéct do ulice Dlouhá, kde ho podezřelí doběhli a v napadení pokračovali, kdy jeden z nich při útoku použil i rozbitou skleněnou lahev. Poškozený vlivem toho utrpěl několik bodnořezných zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice a následnou hospitalizaci,“ popsala událost policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

  Doplnila, že vzhledem k povaze činu případ převzali pražští kriminalisté z prvního oddělení. Jednoho z účastníků konfliktu vypátrali krátce po skutku, při vyšetřování ale zjistili, že se snažil útok odvrátit a napadení se nezúčastnil. Při prohlídce u něj však nalezli větší množství drog, proto si ho převzali jejich kolegové zabývající se pouliční a drogovou kriminalitou.

  „Pro hlavní aktéry brutálního napadení si přišli kriminalisté společně s policisty ze zásahové jednotky do jejich místa bydliště krátce po poledni a oba cizince za užití donucovacích prostředků zadrželi,“ dodala mluvčí.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte