Šok v Plzni! Házenkářský mistr je na pokraji vyřazení

7.4.2022
Andrea Jančová

Plzeňští házenkáři musí odvracet mečbol. Talent tým Plzeňského kraje ve třetím utkání čtvrtfinálové série s SKKP Handball Brno prohrál na palubovce soupeře jen těsně o jediný gól 22:23 a v sobotu bude odvracet vyřazení. V sérii prohrává 1:2 na zápasy.

„Brno cítilo obrovskou šanci jít do mečbolu a to víc se rvalo,“ dodává jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl. „My jsme to ve druhé půli dokázali otočit, šli jsme do vedení o dva góly a tam si myslím, že jsme měli zápas udržet. Když jsme pustili soupeře, který byl v euforii znovu do vedení, už to bylo těžké,“ lamentoval kouč Talent týmu Plzeňského kraje.

Přitom do třetího zápasu vstoupil lépe jeho tým, obhájce mistrovského titulu vedl po deseti minutách v Brně 4:2. Ale domácí pak srovnali krok a brzy začali vývoj skóre otáčet, poprvé vedl po brance Kikanoviče 7:6 v 19. minutě. Stejný hráč pak dvě minuty před poločasem zvyšoval už na rozdíl tří branek, plzeňský Douda do přestávky jen snížil na 11:9.

„Začali jsme dobře, ale pak mi přišlo, že jsme polevili v koncentraci, možná i nasazení, i když je blbé to říkat v play-off,“ připustil Štochl. Domácí pak ve druhé půli nedali devět minu gól a Talent překlopil vedení na svoji stranu (11:12). pak hosté odskočili dokonce o dvě branky – 15:17 a ještě v 52. minutě do bylo 19:21. Jenže pak přišel střelecký kolaps mistrovského celku a Brno otočilo po dvou brankách Flajsara na 23:21. Kapitán Vinkelhöfer nejprve v poslední minutě snížil, a když byl následný útok domácích neúspěšný, zbývalo ještě patnáct sekund na vyrovnání. Jenže vše zmařila pokažená přihrávka.

Brno tak může už v sobotu rozhodnout o senzačním postupu, hraje opět doma od 17 hodin. Pokud se Talentu podaří vyhrát, rozhodne pátý zápas o den později od 10.30 hodin v Plzni. „Nechtěli jsme jet v sobotu do Brna a prohrávat, soupeři to vlije krev do žil. My se musíme lépe připravit, abychom sérii vrátili do Plzně. Věřím, že náš mančaft na to má, aby sérii otočil,“ doplnil trenér plzeňských.

Zdroj : vz, Talent tým Plzeňského kraje


Témata:

Nepřehlédněte