20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Herečka s nevšedním půvabem. Karolina Slunéčková by dnes měla 85. narozeniny

Další fotky

Karolína Slunéčková byla opravdová dáma s erotickým nábojem. A krásnýma nohama. Milovala elegantní klobouky. A měla přirozený talent získávat si lidi.

Reklama

Karolina Slunéčková se narodila 8. dubna 1934 v Kladně. Rodina se brzy přestěhovala do Ústí nad Labem, drželi tam hospodu. Při obsazování Sudet německým obyvatelstvem se nestihli vystěhovat, proto celou válku chodila do německé školy.

Už od mala byla velmi talentovaná a pohybově nadaná. Ráda tančila a dlouhá léta i stepovala. Základy herectví jí předala profesorka Věra Petáková (1923 v Praze – 2004 v Ústí n. L.). V roce 1956 dokončila studium DAMU v Českých Budějovicích, hned poté získala angažmá v Divadle Vinohradech (v té době Divadlo československé armády). Hrála role dramatické i komediální. Za její životní roli můžeme považovat roli Margarety v Kočce na rozpálené plechové střeše (1966). Z celé její divadelní kariéry se dochovaly pouze fotografie a dva záznamy, Brouk v hlavě (1969) a Přišel na večeři (1977).

Zatímco divadlo ji poskytovalo role velké, do filmu si ji režiséři vybírali pouze do menších rolí (Případ mrtvých spolužáků, Pumpaři od Zlaté podkovy, Parta Hic, Útěky domů, Každému jeho nebe, Má láska s Jakubem, Poslední vlak). Největší šanci herečka dostala ve filmu Václava Matějky Pomerančový kluk (1975), kde hrála matku Otakara Brouska mladšího. Půvabná herečka získala popularitu především díky televizním seriálům (Dynastie Nováků, My všichni školou povinní, Žena za pultem aj.)

Mládí pomine, všecko pomine! Herec Vladimír Hrubý by se dnes dožil pětadevadesátky

Svůj soukromý život prožila šťastně. Svého manžela, herce Rudolfa Vodrážku (1932 v Praze – 2001 v Praze) poznala již na škole. Po pár letech se vzali a v roce 1960 se jim narodil syn Rudolf. Ten je dnes střihačem a režisérem hudebních pořadů.
„Doma jsem byl často svědkem toho, že se rodiče učili texty. Přecházeli po bytě, nebo na chalupě odcházeli se scénářem do lesa…Nikdy jsem ale nevnímal, že by se nějak trápili, že by o své práci pochybovali. Možná to přede mnou máma jenom dobře skrývala. Jediné, co maskovat neuměla, byl strach z nemocí. Když onemocněla její kolegyně Nina Popelíková, začala mít jakousi předtuchu, že se jí to stane také. Nevím, jestli si to psychikou přivolala. Je pravda, že byla kuřačka a že na rakovinu plic zemřel i její otec. Odešla v pouhých devětačtyřiceti letech, rok po smrti Niny,“ řekl Rudolf Vodrážka – syn – novinářce a spisovatelce Blance Kovaříkové.
Karolina Slunéčková zemřela 11. června 1983 v Praze ve svých 49 letech.
Pochována je ve Lnářích na Strakonicku, kde měla chalupu.

Zdroje: Wikipedie; Blanka Kovaříková (bkovarikova.cz)

FOTO: Karolina Slunéčková

Karolina Slunéčková - Kdyě Burian pr‡äilVladim’r Menä’k, Karol’na SlunŽ‹kov‡Karolina Slunéčková - 2 čroKarolina Slunéčková - 3 čsf+Karolina Slunéčková - 4 vodr 32 01Karolina Slunéčková - 5 filpř
Další fotky
Karolina Slunéčková - 6 lnáře jižní čechy teďKarolina Slunéčková - 0 čsfd
Před 52 minutami
Od vynálezu prvního automobilu na konci 19. století přišly na svět miliony modelů aut od...
Před 2 hodinami
Nepohodlné knihy a mocní tohoto světa. Oheň a voda. Věčný svár, od úsvitu věků. Nerovný...
Dnes, 11:30
Jestli často sedíte při práci, možná právě tohle může za vaše úzkostné stavy. Tak zní...
Dnes, 10:00
Letos by oslavil víc jak 300. Narozeniny, ale příklad si z něj můžeme brát dodnes....
Dnes, 08:00
První smutné jaro, první světové války. Blátivé, deštivé, studené. Nekonečné týdny čekání v zákopech. Ve...
Včera, 17:30
Milenky mocných byly vždy vděčným tématem klepů prostého lidu. Králové a císařové tím sestupovali ze...
Včera, 16:00
Těšil se dokonce i přízni carského dvora, přesto měl smůlu. Jeho vynálezy mohly ulehčit práci...
Včera, 14:00
Podle průzkumu NMS Market Research jsou ženy připraveny hůře, než muži. I celkově ale velmi...
Včera, 11:30
Alkohol s energeťákem je oblíbeným nápojem mladých. Ale co je na něm tak fascinuje?! Experti...
Včera, 10:00
Oficiálně byl znám jako François Duvalier, prezident Haiti. Narodil se 14. dubna 1907 a v...
Reklama