29℃
Dnes je 20. červenec , svátek má Ilja

Hliníková okna využijete i v rodinných domech

Vybíráte si nová okna do svého rodinného domu? Obvykle padne volba na plastová okna, která jsou ekonomicky nejvýhodnější a navíc mohou vypadat opravdu dobře. Třeba v dřevěném dekoru vypadají k nerozeznání od dřevěných oken. Zajímavou variantou i pro rodinné domy jsou však také hliníková okna. V tomto článku se podíváme, jaké výhody a nevýhody hliníková okna pro rodinné domy mají, a kdy se vám vyplatí do nich investovat.

Reklama

Ačkoliv jsou hliníková okna dražší, mají své výhody

Faktem je, že hliníková okna jsou výrazně dražší než okna plastová. Přesto je vezměte při výběru nových oken v úvahu. Podívejme se na jejich konkrétní výhody:

  • Dlouhá životnost. Hliníková okna mají nejdelší životnost ze všech typů oken. I po spoustě let vypadají, a hlavně fungují jako nová. Dříve než je bude potřeba vyměnit, spíše se změní technologie nebo se kompletně změní styl bydlení.
  • Energetické úspory. Hliníková okna perfektně izolují, v dlouhodobém horizontu vám pomohou ušetřit desítky tisíc korun.
  • Použití pro velké zasklené plochy. Hliník jako materiál je ideální pro tvorbu rámů u velkých prosklených ploch – francouzská okna, obrovská okna nebo celé prosklené stěny.
  • Vhodné pro nevšední tvary. Další výhodou je skutečnost, že se hliník používá k tvorbě oken na míru pro nevšední stavební otvory.
  • Moderní vzhled. Tato okna vypadají moderně a hodí se tak do spousty novostaveb a celkově do moderních domů. Navíc si můžete vybrat hliníková okna v nejrůznějším barevném provedení.
  • Vysoká odolnost. Hliníková okna jsou pevná, drží si svou tvarovou stálost i v nepříznivých povětrnostních podmínkách, nevadí jim mráz ani prudké slunce.

Hliníková okna plus venkovní rolety

Perfektní kombinací je použití stylových venkovních rolet, které mohou skvěle ladit právě s hliníkovými okny. Uvidíte, že kombinace venkovních rolet s klasickým šedým hliníkem vypadá moc dobře. Venkovní rolety navíc pomáhají s energetickými úsporami, zlepšují už tak dobrou zvukovou izolaci oken a hlavně drží horko za okny.

Tip: Přečtěte si o designu hliníkových oken a dveří. Nemusí mít typický šedý vzhled, ale právě naopak. Krásná červená nebo tmavě modrá hliníková okna rozzáří váš dům či byt, a navíc vypadají moderně. Více najdete v článku: Chcete bydlet moderně? Pořizujete okna a dveře? Zvažte hliník

Zvažte pro svůj rodinný dům hliníková okna, podívejte se na různá barevná provedení a nechte si hliníková okna nacenit. Uvidíte, že ve výsledku se jedná o dobrou investici.

PR

FOTO: Svět oken

Svět oken - bydleni dvere oknoSvět oken - bydleni okna
Před 2 hodinami
Ivan Hrozný proměnil Rusko ve velmoc, vládl však pomocí brutální tajné policie. Dostál svému přídomku,...
Před 3 hodinami
V 19. století se začalo ostrovu Vis (italsky Lissa) ležícímu v dnešním Chorvatsku naproti Makarské...
Dnes, 14:00
Když v roce 1953 dva vědci, Francis Crick a James Watson, zveřejnili v časopisu Nature...
Dnes, 11:30
Vlastně spíš připomínala dnešní taxíky. Měla dva štafly a dopravovala zákazníky po Brně okolí podle...
Dnes, 10:00
Ještě před pár lety jsme jej téměř neznali a dnes se předháníme, kdo má větší...
Včera, 19:53
Ubyde jedna vánoční tradice. Za výhodnými nákupy v Primarku už nebudou muset Češi cestovat do...
Včera, 17:30
A to 19. července 1985 v 12.21 hodin a 55 vteřin, kdy došlo k protržení...
Včera, 16:00
Pokud bychom měli vybrat nějakou hudební skupinu, která patří mezi komerčně nejúspěšnější a kritiky nejuznávanější...
Včera, 15:31
Středočeská záchranná služba obnoví vozový park, pořídí i nová nosítka. Krajští radní dnes schválili nákup...
Reklama