19℃
Dnes je 23. září , svátek má Berta

Hliníková okna využijete i v rodinných domech

Vybíráte si nová okna do svého rodinného domu? Obvykle padne volba na plastová okna, která jsou ekonomicky nejvýhodnější a navíc mohou vypadat opravdu dobře. Třeba v dřevěném dekoru vypadají k nerozeznání od dřevěných oken. Zajímavou variantou i pro rodinné domy jsou však také hliníková okna. V tomto článku se podíváme, jaké výhody a nevýhody hliníková okna pro rodinné domy mají, a kdy se vám vyplatí do nich investovat.

Reklama

Ačkoliv jsou hliníková okna dražší, mají své výhody

Faktem je, že hliníková okna jsou výrazně dražší než okna plastová. Přesto je vezměte při výběru nových oken v úvahu. Podívejme se na jejich konkrétní výhody:

  • Dlouhá životnost. Hliníková okna mají nejdelší životnost ze všech typů oken. I po spoustě let vypadají, a hlavně fungují jako nová. Dříve než je bude potřeba vyměnit, spíše se změní technologie nebo se kompletně změní styl bydlení.
  • Energetické úspory. Hliníková okna perfektně izolují, v dlouhodobém horizontu vám pomohou ušetřit desítky tisíc korun.
  • Použití pro velké zasklené plochy. Hliník jako materiál je ideální pro tvorbu rámů u velkých prosklených ploch – francouzská okna, obrovská okna nebo celé prosklené stěny.
  • Vhodné pro nevšední tvary. Další výhodou je skutečnost, že se hliník používá k tvorbě oken na míru pro nevšední stavební otvory.
  • Moderní vzhled. Tato okna vypadají moderně a hodí se tak do spousty novostaveb a celkově do moderních domů. Navíc si můžete vybrat hliníková okna v nejrůznějším barevném provedení.
  • Vysoká odolnost. Hliníková okna jsou pevná, drží si svou tvarovou stálost i v nepříznivých povětrnostních podmínkách, nevadí jim mráz ani prudké slunce.

Hliníková okna plus venkovní rolety

Perfektní kombinací je použití stylových venkovních rolet, které mohou skvěle ladit právě s hliníkovými okny. Uvidíte, že kombinace venkovních rolet s klasickým šedým hliníkem vypadá moc dobře. Venkovní rolety navíc pomáhají s energetickými úsporami, zlepšují už tak dobrou zvukovou izolaci oken a hlavně drží horko za okny.

Tip: Přečtěte si o designu hliníkových oken a dveří. Nemusí mít typický šedý vzhled, ale právě naopak. Krásná červená nebo tmavě modrá hliníková okna rozzáří váš dům či byt, a navíc vypadají moderně. Více najdete v článku: Chcete bydlet moderně? Pořizujete okna a dveře? Zvažte hliník

Zvažte pro svůj rodinný dům hliníková okna, podívejte se na různá barevná provedení a nechte si hliníková okna nacenit. Uvidíte, že ve výsledku se jedná o dobrou investici.

PR

FOTO: Svět oken

Svět oken - bydleni dvere oknoSvět oken - bydleni okna
Před 1 hodinou
Antonín Strnad, narozený 10. srpna 1746 v Náchodě, byl meteorologem, geografem, profesorem a rektorem Univerzity...
dýně
Před 3 hodinami
S podzimem přichází doba dýňová. Tykve všech tvarů a barev se hodí nejenom do kuchyně...
Dnes, 10:00
Komerční článek
Nordic Telecom i nadále úspěšně pokrývá další lokality svým Nordic 5G internetem. Přes prázdninové měsíce...
Dnes, 10:00
Otřásl tehdy celým světem, už jen proto, že Aldo Moro (nar. 23. 9. 1916) byl...
The Infinite Seas
Dnes, 09:03
Jana Fabiánová se cítí jako jazzová zpěvačka, a to proto, že jazz se jí zpívá...
Dnes, 08:00
Přírodní představení pod širým nebem, o němž s klidným svědomím můžeme říct, že je klasikou,...
Včera, 17:30
Knižní svět, blesky fotoaparátů, osobnosti českého filmu, aktivní novináři a vzrušení fanoušci. A nad tím...
Včera, 16:00
Někteří lidé říkají, že pohyb je fajn, ale tím hlavní při hubnutí má být strava....
Včera, 14:00
Když dal roku 1466 papež Pavel II. krále Jiřího z Poděbrad do klatby, protože se...
Včera, 11:30
Nikdo neví, nač tenkrát v únoru 1634, myslel Albrecht z Valdštejna, když do jeho ložnice...
Včera, 10:00
Máte rádi podrobné plány nebo dáváte přednost spontánnímu rozhodování? V běžném životě můžete plány pominout,...
Reklama