-2℃
Dnes je 12. prosinec , svátek má Simona

Hliníková okna využijete i v rodinných domech

Vybíráte si nová okna do svého rodinného domu? Obvykle padne volba na plastová okna, která jsou ekonomicky nejvýhodnější a navíc mohou vypadat opravdu dobře. Třeba v dřevěném dekoru vypadají k nerozeznání od dřevěných oken. Zajímavou variantou i pro rodinné domy jsou však také hliníková okna. V tomto článku se podíváme, jaké výhody a nevýhody hliníková okna pro rodinné domy mají, a kdy se vám vyplatí do nich investovat.

Ačkoliv jsou hliníková okna dražší, mají své výhody

Faktem je, že hliníková okna jsou výrazně dražší než okna plastová. Přesto je vezměte při výběru nových oken v úvahu. Podívejme se na jejich konkrétní výhody:

  • Dlouhá životnost. Hliníková okna mají nejdelší životnost ze všech typů oken. I po spoustě let vypadají, a hlavně fungují jako nová. Dříve než je bude potřeba vyměnit, spíše se změní technologie nebo se kompletně změní styl bydlení.
  • Energetické úspory. Hliníková okna perfektně izolují, v dlouhodobém horizontu vám pomohou ušetřit desítky tisíc korun.
  • Použití pro velké zasklené plochy. Hliník jako materiál je ideální pro tvorbu rámů u velkých prosklených ploch – francouzská okna, obrovská okna nebo celé prosklené stěny.
  • Vhodné pro nevšední tvary. Další výhodou je skutečnost, že se hliník používá k tvorbě oken na míru pro nevšední stavební otvory.
  • Moderní vzhled. Tato okna vypadají moderně a hodí se tak do spousty novostaveb a celkově do moderních domů. Navíc si můžete vybrat hliníková okna v nejrůznějším barevném provedení.
  • Vysoká odolnost. Hliníková okna jsou pevná, drží si svou tvarovou stálost i v nepříznivých povětrnostních podmínkách, nevadí jim mráz ani prudké slunce.

Hliníková okna plus venkovní rolety

Perfektní kombinací je použití stylových venkovních rolet, které mohou skvěle ladit právě s hliníkovými okny. Uvidíte, že kombinace venkovních rolet s klasickým šedým hliníkem vypadá moc dobře. Venkovní rolety navíc pomáhají s energetickými úsporami, zlepšují už tak dobrou zvukovou izolaci oken a hlavně drží horko za okny.

Tip: Přečtěte si o designu hliníkových oken a dveří. Nemusí mít typický šedý vzhled, ale právě naopak. Krásná červená nebo tmavě modrá hliníková okna rozzáří váš dům či byt, a navíc vypadají moderně. Více najdete v článku: Chcete bydlet moderně? Pořizujete okna a dveře? Zvažte hliník

Zvažte pro svůj rodinný dům hliníková okna, podívejte se na různá barevná provedení a nechte si hliníková okna nacenit. Uvidíte, že ve výsledku se jedná o dobrou investici.

PR

FOTO: Svět oken

Svět oken - bydleni dvere oknoSvět oken - bydleni okna
Dnes, 18:30
Přistání člověka na Měsíci se uskutečnilo před 50 lety. Tedy 20. července roku 1969. Mise...
Dnes, 17:00
Jsou vzpomínky, které se nám vryjí do paměti už v dětství a vytvoří nesmazatelnou stopu....
Dnes, 16:03
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 16:03
Jestliže se už nemůžete dočkat vánoc, můžete je slavit už tuto sobotu se zvířátky z...
Dnes, 15:00
Ve své době byl jedním z nejbohatších lidí na světě, ale neomezené finanční prostředky mu...
Dnes, 12:30
Veřejnost se o ní však neměla, pokud možno, dozvědět vůbec nic. I když jde o...
Dnes, 11:00
Pokud pozorně pročítáte kalendář, tak zjistíte, že přetéká různými mezinárodními dny, které oslavují všechno možné....
Dnes, 09:00
Naši předkové nedali na máslo dopustit. Máslo ale nebylo vždycky tak snadno dostupné jako dnes....
Dnes, 08:22
Nejznámější jsou jeho grafické listy, čerpajících ze života a poetiky staré Prahy. A ilustrace, kterými...
Včera, 18:30
Jeden den křičel, že ho potkal fantom, druhý den si stěžoval, jak mu mozek rozežírají...
Včera, 17:00
Tento egyptský světec a mučedník dokázal něco jinak nemožného. Po krutém mučení si zpíval a...
Reklama