• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Hokejisté Plzně se vrací z jihu Čech bez bodu. Po sedmi zápasech s bodovým ziskem vyšli naprázdno

  29.12.2021
  Andrea Jančová

  Plzeňští Indiáni se po vánočních dnech opět vrhli do víru extraligových bojů. První zastávkou po vánočních svátcích byly České Budějovice, proti kterým se Plzni v minulosti pravidelně dařilo bodovat. Tentokrát se vracejí bez bodů.

  Utkání začalo opatrně z obou stran. První náznak šance měli domácí, Motor vyhrál buly v útočném pásmu, Gulaš našel na brankovišti Holce, ten ale Svobodu neprostřelil. Z další šance už Jihočeši šli do vedení. Hanzl měl za brankou Plzně spoustu času, puk si hodil na čepel hokejky a lakrosovým způsobem poslal kotouč na Svobodu. O dvě minuty později posílal puk na bránu bývalý bek indiánů Vráblík, brankář Škodovky jeho pokus vykopl betonem. V polovině první třetiny přesto inkasoval podruhé. Petr Šenkeřík nejprve naznačil střelu, poté z levého kruhu dokázal dostat podruhé puk do branky. Plzeň na to reagovala změnou v brankovišti, Svobodu nahradil Dominik Pavlát. První třetinu vyhrál domácí Motor o dvě branky.

  Začátek druhé třetiny byl pro Plzeň veselejší. Hned v první minutě vybojoval za brankou puk Dzierkals, ten následně předložil na brankoviště Mertlovi, který pohotovou střelou vstřelil kontaktní branku. O vyrovnání se nedlouho poté pokoušel Graňák, ale ani jedna z jeho dvou střel od modré čáry za Hrachovinou neskončila. Ani první početní výhoda Plzni nevyšla, i když několik zajímavých pokusů mířilo mezi tři tyče. Skóre se ovšem pak měnilo na druhé straně. Hanzl od mantinelu našel před brankou Beránka, který nejprve nastřelil beton Pavláta, ovšem odražený kotouč si domácí útočník opět našel a tentokrát už ho poslal do branky. Škodovka dostala k dispozici dokonce 21 vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři, v ní nebezpečně střílel Mertl, jenomže Hrachovina jeho pokus silou vůle dokázal vyrazit mimo tři tyče. A jelikož se neujala ani další rána Bulíře z pravého křídla, po čtyřiceti minutách vedli domácí stále o dvě branky, tentokrát 3:1.

  Hned po půl minutě ve třetí části se do zakončení tlačil Dzierkals s Čerešňákem, domácí obrana pomohla svému brankáři zachytit kotouč. Lotyšský útočník poté nebezpečně dorážel kotouč u pravé tyčky, dostal puk skrz beton brankáře Motoru se mu ovšem nepovedlo. Nedáš – dostaneš. Jihočeši se ve třetí periodě poprvé dokázali dostat s kotoučem před Pavláta a hned z toho byla branka. Valský od zadního mantinelu oslovil před brankou Vondrku, který puk protlačil za Pavláta. Ve 47. minutě mohl vstřelit svůj první extraligový Marcel Marcel, nicméně jeho rána skončila na pravé tyči. Akce ovšem pokračovala a Plzeň za svou aktivitu byla odměněna. Dzierkals poslal puk před branku a pohotový Tomáš Mertl bekhendem vstřelil svůj druhý gól v zápase. Velkou šanci měl vzápětí Schleiss, kterému ideální palebnou pozici ve vlastním oslabení připravil Kodýtek, Hrachovina ale převedl zákrok večera. V závěru to Škodovka zkusila v šesti, nicméně risk tentokrát nebyl zisk. Indiáni měli v poslední minutě několik střel, domácí brankář už ovšem nekapituloval a poprvé od 25. září 2011 nezískala Plzeň v extralize proti Českým Budějovicím ani bod.

  Zdroj :vz/HC Škoda


  Témata:

  Nepřehlédněte