31℃
Dnes je 24. červenec , svátek má Kristýna

Holešovické Výstaviště čekají investice. Mají přilákat návštěvníky

Celkem 150 milionů korun chce Praha proinvestovat na různé opravy v areálu Výstaviště Praha. Snahou je vytvořit zde areál, kam se lidé budou chtít vracet pravidelně a ne, jen u příležitosti jednorázových kulturních akcí.

Reklama

Některé opravy již proběhly. Čerstvě dokončená již je rekonstrukce interiérů restaurace Pražan a prostoru před ní, kde je nová dlažby a letní zahrádka. V přípravě je také vestavba minipivovaru do sklepa objektu. Nově otevřeno bylo nedávno také unikátní Maroldova panorama. Panorama nyní nově nabízí prostorové ozvučení expozice a prodlouženou otevírací dobu se společným vstupným pro školy s nedalekým Planetáriem.

V areálu mají již brzo také začít dlouho odkládané investiční akce, jako je kompletní rekonstrukce Průmyslového paláce, včetně dostavby levého křídla podle jeho původní podoby, ale také třeba rekonstrukce divadla Spirála na multifunkční sál nebo restaurace Bohemia, která bude během rekonstrukce Průmyslového paláce sloužit jako prostor pro pořádání konferencí, výstav, firemních akcí a podobně. Opravou projdou i jednotlivé budovy Křižíkových pavilonů, včetně amfiteátru Křižíkovy fontány.

Výrazné změny čekají i spodní část areálu. Opraví se zde cesty a chodníky, včetně Bruselské cesty. Vzniknou dvě nové vstupní brány ze Stromovky, aby lidé měli pohodlný přístup k nově vznikající sportovně-relaxační zóně. Ta již v červnu nabídne nové lanové dětské hřiště, fitness a workout cvičiště i piknikový prostor s moderními veřejnými grily. V jejich blízkosti vyroste již na podzim také nový moderní gastro pavilon. Sportovní aktivity doplňuje nově otevřená boulderová stěna u plaveckého bazénu, která je jednou z nejmodernějších v Evropě s celkovou plochou 192 m2.

„Chceme udělat z Výstaviště místo, kam běžně chodí Pražané a užívají si jej. Je to místo s bohatou historií a zajímavou architekturou, má nezaměnitelného genia loci. Máme v plánu zde vytvořit multifunkční, celoročně otevřený prostor, kde jeho návštěvníci vždy najdou něco nového a zajímavého. A celou řadu změn nabídneme už letos,“ dodává předseda představenstva společnosti Tomáš Hübl. Nyní tedy nezbývá než doufat, že dlouho zanedbávaný a pustnoucí areál se konečně dočká zasloužené obnovy a ne jen planých slibů.

Příbramský akvapark by měl být opravený do jara 2023

 

Před 27 minutami
Pilotní průkaz získala jako 16. žena na světě, jako první žena přeletěla Atlantik a chtěla...
Před 2 hodinami
Dnešní moderní a elektronická doba takříkajíc upozadila způsob fotografování a zpracování fotek, jak si to...
Včera, 17:30
V protektorátu Čechy a Morava nebylo nenáviděnějšího nacisty než Karla Hermanna Franka. To on stál...
Včera, 17:09
Pražský magistrát stále hledá místo pro umístění Slovanské epopeje. V současné době prověřuje prostory, které...
Včera, 16:00
Pamatujete si ještě na Moniku Lewinskou? Jako stážistka byla po vůli americkému prezidentovi Billu Clintonovi...
Včera, 14:00
Zákolany u Kladna jsou u starší generace neodmyslitelně spjaty s dělnickým hnutím. Ladislav Zápotocký –...
Včera, 11:30
Což je záliba pro kapitána dopravního letadla trochu neobvyklá. Robert „Bob“ Pearson ovšem miluje létání...
Včera, 11:03
Kouzelné Jižní Čechy patří k nejvyhledávanějším oblastem České republiky. Tato dvě místa nedaleko Českých Budějovic...
Včera, 10:24
Ringhofferovi byla pražská německá rodina podnikatelů a průmyslníků. Zprvu vyráběli pivovarské a cukrovarnické zařízení, později...
Včera, 10:00
Na zahrádce všechno kvete a bují. Za pár týdnů budeme sklízet například první rajčata. Aktuálně...
Reklama