5℃
Dnes je 21. listopad , svátek má Albert

Horní Počernice připravují stavbu tělocvičny za 40 milionů

V Horních Počernicích připravují stavbu tělocvičny za zhruba 40 milionů korun. Kapacita stávajících tělocvičen v areálu školy nestačí pro potřeby tělesné výchovy, ani pro tréninky sportovních oddílů. Projekt má nyní požádáno o vydání územního a stavebního povolení, sdělila starostka Prahy 20 Alena Štrobová (Hnutí občanů Počernic). Zatím není jasné, kdy by měla stavba začít.

V městské části také začala rekonstrukce budovy Stodoly v areálu památkově chráněné Chvalské tvrze. Budova bude sloužit zejména pro společenské akce, například pro konání plesů, výstav, přednášek nebo zasedání zastupitelstva. Celkové náklady na stavbu, která by měla být dokončena do konce příštího roku, jsou zhruba 30 milionů korun.

Za prioritu si Štrobová, která vystřídala ve funkci starostky Hanu Moravcovou, vytyčila zkvalitněné životního prostředí. K tomu by mohl přispět projekt lesoparku v oblasti Robotnice, který chce připravit. „Naše městská část leží mezi třemi dálnicemi, jejím středem prochází železnice a nachází se u nás obří logistický park. Zásadní je pro nás odvedení tranzitní kamionové dopravy z hlavního města,“ uvedla.

Nové vedení radnice chce udržet charakter městské části, ve které je už nyní mnoho hal a skladových areálů, jako rezidenční čtvrti. Případná výstavba musí být dle Štrobové doprovázena výstavbou odpovídající infrastruktury. Připomněla, že v některých ulicích stále není kanalizace.

Dopravu v Horních Počernicích v příštím roce zkomplikuje špatný stav konstrukce mostů, které jsou v majetku Technické správy komunikací. „Most Bystrá bude podle všeho v dubnu 2019 demolován, stejně jako most Božanovská,“ řekla starostka.

Do zastupitelstva Prahy 20 se dostalo všech sedm kandidujících uskupení. Vyhrálo Hnutí občanů Počernic s Piráty, získalo sedm mandátů. Uskupení Šance pro Počernice dosavadní starostky Hany Moravcové obsadilo šest křesel. Čtyři mandáty má ODS s podporou Nezávislých kandidátů Horní Počernice, tři Společně pro Počernice, po dvou kandidátky ANO a Počernice Jinak, poslední křeslo obsadilo sdružení KSČM a Počerňáci pro Počernice. Na koalici se domluvila uskupení Hnutí občanů Počernic, Společně pro Počernice, ANO a Počernice jinak.

Zdroj: čtk

Nová Palmovka: Metrostav vypověděl smlouvu, nové vedení Prahy 8 chce jednat

Včera, 17:30
Osudová zkouška na něj čekala třikrát v životě a ve všech třech případech se Alois...
Včera, 16:21
Dokumentární filmy, diskuze a výstavy na téma jídlo a zemědělství budou k vidění 21. listopadu...
Včera, 16:00
Francouzský chemik a biolog Louis Pasteur je všeobecně uznáván jako nejvýznamnější osobnost dějin lékařství. Vědu...
Včera, 14:00
Největší bizáry na polích českých diet? Vajíčková dieta, banánová i tukožroutská polévka. Co je libo?
Včera, 11:30
Rady, tipy a vychytávky z dob minulých jsou hojně vyhledávané i dnes. Sice se dříve (oproti...
Včera, 10:00
Při procházkách po romantických uličkách ve Starém městě procházíme kolem gotických staveb, renesančních paláců i...
Včera, 08:00
Obyvatelé Ženevy si mohli vybrat. Buď přijmout Kalvínovu věrouku i se všemi omezeními, anebo raději...
19.11.2019
V listopadu 1945, jen pár měsíců po válce, otevřel americký žalobce Henry Jackson pětihodinovou obžalobou...
19.11.2019
Přitom Ladislav Mikeš Pařízek (19. 11. 1907 – 28. 3. 1988) býval ještě počátkem 60. let naší...
19.11.2019
Dýně přímo volají po nápaditém zpracování, stejně tak jablka i hrušky. Slibují výjimečný gurmánský zážitek....
Reklama