Hornická pouť letos nabídne koncert Davida Kollera, tradiční průvod horníků byl zrušen

11.9.2021
Roman Kořinek

„Pouť bude rozprostřena po celém městě a hudební produkce budou probíhat na třech pódiích. Ty najdou návštěvníci na Starém náměstí, Náměstí budovatelů a také v areálu Bohemia. Tam se bude prezentovat i Armáda České republiky,“ říká místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček (VPM).

A zatímco scéna v areálu Bohemia bude patřit rockovým kapelám, na Starém náměstí si na své přijdou folkaři a příznivci country.

„Největší pozornost bude pravděpodobně zaměřena na naše hlavní podium před Hornickým domem, kde zahraje Jakub Děkan, Verona a večer ukončí David Koller se svým bandem. Pak už bude následovat ohňostroj. Ten by měl být jedinečný a takový, který Sokolov neviděl,“ dodává místostarosta.

Dnešní pouti předcházelo včerejší ocenění osobností Sokolova za rok 2020. „Vedení města se vzhledem ke covidové pandemii rozhodlo ocenit příslušníky složek Integrovaného záchranného systému a pracovníky Nemocnice Sokolov. Ti všichni si zaslouží jen slova díků a obrovskou pochvalu, za tuto situaci zvládli,“ dodala starostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO).

Hornická pouť začíná v Sokolově dnes ve 14 hodin a slibovaný ohňostroj má vypuknout v půl jedenácté večer.

Zdroj: vzNepřehlédněte