9℃
Dnes je 16. únor , svátek má Ljuba

Sklenka šťávy z cukrové třtiny nebo caipirinha. Jeden den na brazilské farmě ve státě Ceará

Další fotky

V muzeu brazilské kořalky z cukrové třtiny, která je známá pod názvem cachaça (dělá se z ní míchaný drink caipirinha – s limetkami, ledem a třtinovým cukrem), je možné prožít celý den. Muzeum se nachází v brazilském státě Ceará, na severovýchodě Brazílie.

Reklama

Muzeum je součástí farmy, kde chovají různá zvířata a pěstují mimo jiné právě cukrovou třtinu. Z ní vaří i různé dobroty. Zachutná i těm, kteří nejsou příliš na sladké, takže ani ti by se neměli bránit ochutnávce, produkty z cukrové třtiny jsou sladké tak nějak přírodně.

Prodlužte si léto. Namíchejte si osvěžující drinky jako z Itálie

Lze se napít i přírodní šťávy z cukrové třtiny, kterou v muzeu připraví přímo před zájemci, tím že ji z třtiny pomocí velkého odšťavňovače vymačkají. A samozřejmě je třeba ochutnat cachaçu, které tam mají hodně druhů. Ty základní se dělí na tmavou a světlou. Tmavá cachaça se pije jako „panák“, světlá je vhodná do koktejlů.

Caipirinha i Cuba Libre

Známý je koktejl caipirinha, kdy se do sklenky vloží led nebo ledová tříšť (evropská verze), nakrájené limetky, třtinový cukr a nalije cachaça. Brazilci si místo limetek dávají caipirinhu i s jiným ovocem – kiwi, ananasem nebo maracujou. Cachaçu občas používají i do brazilské verze Cuba Libre – tedy cola, led, limetky a rum.

FOTO: Muzeum brazilské kořalky

Muzeum brazilské kořalky - cachaca muzeumMuzeum brazilské kořalky - cachaca muzeum 2Muzeum brazilské kořalky - cachaca muzeum 3Muzeum brazilské kořalky - cachaca muzeum 4Muzeum brazilské kořalky - cachaca na plazi
Další fotky
Muzeum brazilské kořalky - chahaca na plazi 2Muzeum brazilské kořalky - chachaca na plazi 3

Zajímavostí je, že muzeum často navštěvují čeští turisté, kteří zavítají do hlavního města státu Ceará Fortalezy a chtějí logicky poznat i její okolí. Poznávají tak nádherné pláže, včetně těch s azurovým pískem, a muzeum, respektive farmu, si dávají jako zpestření, zakoupit tam lze i malé dárečky či vidět dokument o cachace.

K výrobě brazilského rumu je požívána přímo šťáva z cukrové třtiny, ne odpadní melasa. Třtina je slisována, posléze se nechá kvasit, následně projde destilací a ředěním. Nejkvalitnější druhy dozrávají v sudech. V muzeu lze ochutnat a zakoupit i archivní kousky.

Před 35 minutami
Pamatujete se ještě na verše slezského barda a ikony socialistického školství Petra Bezruče, na Maryčku...
Před 2 hodinami
Kubánská revoluce dnes slouží jako odstrašující příklad. Fidél Castro uchvátil 6. února 1959 moc na...
Dnes, 14:00
Po 2. světové válce a roce 1948 se u nás kladl důraz především na sovětské...
chia semínka
Dnes, 11:30
Chia semínka jsou v poslední době velice populární. Patří mezi tzv. superpotraviny, což jsou potraviny,...
Dnes, 10:00
Po valentýnské zimě, která se letos moc nevyvedla, protože někdy bylo místy přes den až...
Dnes, 09:39
Ve Středočeském kraji hygienici zaznamenali mírný pokles celkové nemocnosti, a to o 3,2 procenta. Celková nemocnost činila 1765 onemocnění na 100 tisíc...
Dnes, 08:00
Na chřipku jsou jakákoli antibiotika z lékárny krátká, to je známá věc. Proti přírodním antibiotikům...
Včera, 17:30
Marie de León Bello y Delgado se narodila 23. března 1643 a zemřela před 288...
Včera, 16:00
Herman Kahn nevěřil v pokrok lidstva jako celku. Atomová bomba, jaderná válka, hospodářská prosperita a...
Včera, 14:00
Má to vůbec smysl se podobným problémem zabývat? Můžeme se o to pokusit. Mnohým vytanou...
Reklama