20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Houba Reishi: Zázrak čínské medicíny dostane vaše tělo do optimální kondice

Reishi je medicinální houba, se kterou se můžete setkat i pod českým názvem lesklokorka lesklá. Považuje se za zázrak a tajnou zbraň Tradiční čínské medicíny. Vyznačuje se červenooranžovou barvou. Roste na pařezech, kořenech nebo odumřelých kmenech stromů, a to především listnáčů, hlavně dubů a habrů. Na lidský organismus mají výtažky z ní velice příznivý vliv.

Reklama

Prostředek k posílení imunity

Tradiční čínská medicína houbu reishi využívala už před cca 4000 lety. Už tenkrát dokázali čínští lékaři těžit z jejich širokých, pozitivních účinků na lidské tělo. V čem tkví jádro působení této houby? Především v tom, že jde o velice účinný prostředek k posílení imunity. Výborně si dokáže poradit s viry, kterým zabrání vstupu do cílových buněk. Díky tomu je reishi velice účinným přírodním antivirotikem. Stojí za tím hlavně vysoký obsah polysacharidů betaglukanů. Imunomodulační schopnosti reishi tedy stojí v popředí, má ale i řadu dalších účinků.

Pomáhá oběhovému systému a působí proti rakovině

Nejde ovšem pouze o obranyschopnost organismu, ale zároveň také o pozitivní působení na oběhový systém. Reishi posiluje srdce a zlepšuje průtok krve, takže může pomoci i kardiakům. Adenosiny v lesklokorce jsou prevencí trombóz. Podstatný je také obsah triterpenů, které vykazují protizánětlivé účinky. Tyto látky příznivě pomáhají s pamětí, a také v boji s Alzheimerovou chorobou či stařeckou demencí.

Velmi důležitý je i vysoký obsah germania. Tento prvek má vliv na zpomalení růstu rakovinotvorných buněk. Kromě toho v lesklokorce naleznete veškeré životně důležité aminokyseliny. Nechybí dále minerální látky, a to hlavně selen a železo, z vitamínů převažují hlavně ty ze skupiny B.

Vyladí organismus a pomáhá při kocovině

Reishi také působí proti uvolňování histaminu, což znamená, že je vítaným přínosem i pro alergiky. Zároveň umí vyladit organismus, což přináší stabilizaci krevního tlaku a hladiny krevního cukru a snížení hladiny cholesterolu. Detoxikuje organismus, játrům pomáhá vylučovat odpadní látky. Díky tomu reishi pomáhá regeneraci po popíjení alkoholu. V neposlední řadě zlepšuje spánek a tlumí také případné projevy neuratstenie.

FOTO: Houba Reishi

Houba Reishi - reishi ganodermaHouba Reishi - Reishi lesklokorka lesklá

Jak reishi konzumovat?

Reishi v naších lesích nenajdete, ale i kdyby ano, vězte, že chuťově nepatří mezi skvosty. Proto se konzumuje ve formě výtažku neboli extraktu. Nejkvalitnějším extraktem je ten z druhu Duanwood Red Reishi. Tato „červená reishi“ se sice pěstuje uměle, ovšem za stejných podmínek, jako by rostla v přírodě – nechává se růst 12 měsíců na dubových kmenech. Extrakt by měl zároveň obsahovat alespoň 40 % polysacharidů, protože taková koncentrace zaručuje maximální účinnost ostatních léčivých látek.

PR

 

Před 1 hodinou
Nepohodlné knihy a mocní tohoto světa. Oheň a voda. Věčný svár, od úsvitu věků. Nerovný...
Dnes, 11:30
Jestli často sedíte při práci, možná právě tohle může za vaše úzkostné stavy. Tak zní...
Dnes, 10:00
Letos by oslavil víc jak 300. Narozeniny, ale příklad si z něj můžeme brát dodnes....
Dnes, 08:00
První smutné jaro, první světové války. Blátivé, deštivé, studené. Nekonečné týdny čekání v zákopech. Ve...
Včera, 17:30
Milenky mocných byly vždy vděčným tématem klepů prostého lidu. Králové a císařové tím sestupovali ze...
Včera, 16:00
Těšil se dokonce i přízni carského dvora, přesto měl smůlu. Jeho vynálezy mohly ulehčit práci...
Včera, 14:00
Podle průzkumu NMS Market Research jsou ženy připraveny hůře, než muži. I celkově ale velmi...
Včera, 11:30
Alkohol s energeťákem je oblíbeným nápojem mladých. Ale co je na něm tak fascinuje?! Experti...
Včera, 10:00
Oficiálně byl znám jako François Duvalier, prezident Haiti. Narodil se 14. dubna 1907 a v...
Včera, 08:00
Vždycky jsem slýchávala, že snídaně je základ dne. Snídat jsem se naučila až skoro v...
Reklama