Hráčská legenda míří do vedení fotbalové Viktorie!

12.7.2022
Andrea Jančová

Fotbalová legenda plzeňského klubu zaujme pozici sportovního ředitele Viktorie Plzeň. Daniel Kolář přebírá vedení sportovního úseku ligového mistra.

Jako hráč vybojoval ve Viktorii s pověstnou „šestadvacítkou“ na zádech pět mistrovských titulů a třikrát si zahrál v Lize mistrů. Po konci své profesionální hráčské kariéry působil v Plzni i nadále, když zaujal pozici sportovního manažera mládeže. Nyní se „Kolda“ přesouvá k další výzvě a stává se novým sportovním ředitelem.

„Daniel Kolář se do dění v klubu zapojil již před třemi lety, kdy nastoupil jako sportovní manažer mládeže a mohl si řadu věcí vyzkoušet, poznat detailně chod celého klubu a zapojit se aktivně do řady procesů. Jeho jmenování na uvolněnou pozici sportovního ředitele je proto pro nás přirozenou a logickou volbou,“ uvedl generální ředitel klubu Adolf Šádek.

„Je pro mě ctí, že mi klub dává tuto důvěru a velmi si toho vážím. Je to pro mě samozřejmě nová zkušenost a hodlám udělat maximum pro to, abych byl klubu nápomocen a zúročil v jeho prospěch všechny mé dosavadní zkušenosti. S Viktorkou mám spojené nejlepší období mé hráčské kariéry a jsem rád, že se mohu i nadále podílet na dalším vývoji a rozvoji klubu,“ řekl Daniel Kolář. 

„Mým úkolem je být spojkou mezi majitelem klubu a trenéry, a tak pro ně zajišťovat potřebný servis. Stejně tak to platí i pro hráče, v jejichž případě budu zajišťovat i komunikaci s jejich zástupci a řešit jejich aktuální potřeby tak,  aby se mohli stoprocentně koncentrovat na sportovní přípravu a plnění našich sportovních cílů. V mých kompetencích bude i sledování hráčů na hostování či vytipovaných hráčů, kteří by pro nás mohli být zajímaví. V neposlední řadě budu dohlížet i na úsek mládeže, kde chci pokračovat v propojování všech mládežnických výběrů s A týmem,“ dodal Kolář.

Zdroj :FC Viktoria Plzeň Nepřehlédněte