Fantastický obrat zajistil Votrokům výhru v Chrudimi

V dohrávce 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY cestovali fotbalisté Hradce Králové do Chrudimi. Domácí šli do vedení na začátku druhého poločasu, kdy nejprve pokutový kop proměnil Mužík a poté uspěl korejský útočník Kang-hjon. Votrokům stačilo osm minut na famózní obrat. O branky se postaral Pavel Dvořák, Michal Leibl a v 88. minutě Daniel Vašulín.

Reportáž

Votroci měli od prvních minut mírnou převahu, častěji se dostávali k vápnu soupeře, který se soustředil především na defenzivní činnost. V 15. minutě se po průniku Petra Kodeše k první příležitosti dostal Filip Novotný, který postupoval na brankáře Zímu, ten prudkou ránu stačil vykopnout.

O pár minut později našel centr z levé strany nehlídaného Daniela Vašulína, jenž z dobré pozice hlavičkoval nad hostující branku. Dvaadvacetiletý útočník byl ústřední postavou i při další šanci Votroků. Tentokrát zakončoval jen těsně vedle chrudimské tyče, to byla největší příležitost první půle.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky zahrozila také Chrudim. Nebezpečnou hlavičku Haška fantasticky vytáhl Michal Reichl. Skvělý zákrok předvedl na druhé straně také Zíma, když musel reagovat na střelu Jakuba Rady z otočky. V 52. minutě byl zákrok na domácího Kesnera v pokutovém území vyhodnocen jako nedovolený a sudí Pechanec ukázal na penaltový puntík. K exekuci se postavil Mužík a přesnou přízemní střelou poslal Chrudim do vedení, 1:0.

Hradečtí se snažili o vyrovnání. Nebezpečný míč vracel do šestnáctky Pavel Dvořák, gólman Zíma byl však pozorný a včas zasáhl. Pak slušnou pozici připravil Adam Vlkanova pro Petra Kodeše. Jeho pumelice měla dobré parametry, ale chyběla větší přesnost.

V 71. minutě šla Chrudim do dvoubrankového vedení. Hašek ve středu hřiště sebral balon, následně založil rychlý protiútok, který úspěšně zakončilo duo Breda, Kang-hjon. A právě korejský útočník propálil na přední tyči Michala Reichla, 2:0.

Svěřenci kouče Zdenka Frťaly se však nevzdávali. V 80. minutě si Pavel Dvořák vybojoval prostor kousek před vápnem a parádním angličanem rozvlnil chrudimskou síť, 2:1. Krásný fotbalový moment. O pár chvil později si Hradec vytvořil drtivý tlak, Daniel Vašulín a také Honza Záviška mohli zařídit vyrovnání, ale v poslední moment zasáhl gólman Zíma.

V 84. minutě se to ovšem povedlo! Centr z rohového kopu ideálně prodloužil Michal Leibl a k radosti několika fanoušků Hradce Králové zapadla hlavička do chrudimské sítě, 2:2. Smrtící obrat byl dokonán dvě minuty před koncem. Centr z pravé strany propadl na zadní tyč na Daniela Vašulína, který dopravil balon za záda brankáře Zímy. Otočení stavu z 2:0 na 2:3 Chrudim zcela ochromilo a v samotném závěru se již hosté zkušeně ubránili. Díky famóznímu závěru si tak fotbalisté Hradce Králové odváží všechny body.

1.6.2021
Koupaliště Flošna ve stotisícovém Hradci Králové zahájí letní sezonu v pátek 4. června. Voda v...
28.5.2021
Už tradičně vyhlašuje LFA na konci sezony výsledky individuálních anket. V nich se v tomto...
8.5.2021
Komerční článek
Vedení měst často poptává řešení, které neprošlo analýzou toho, co občané opravdu potřebují. Dokumenty zadání...
8.5.2021
Reportáž První půle sobotního duelu nabídla atraktivní podívanou. Od prvních minut bylo zřejmé, že obě...
4.5.2021
V rámci 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal Hradec Králové do Prostějova. V první půli se...
1.5.2021
V rámci 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal Hradec Králové do Varnsdorfu. Do vedení šli domácí...
30.4.2021
V rámci 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal do Hradce Králové celek Blanska. O osudu utkání...
28.4.2021
Zájem o služby kadeřnictví v Hradci Králové je enormní. Rezervace se rychle zaplňují. Po čtyřech...
24.4.2021
V rámci 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítali fotbalisté Hradce Králové do Ústí nad Labem. Proti...
14.4.2021
Radnice Hradce Králové dá letos do oprav dvou mateřských škol 19,4 milionu korun bez DPH....
10.4.2021
V rámci 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se na stadionu Evžena Rošického v Praze utkali Votroci...
Reklama