Jihlava a zastupitelstvo – Votroky čeká boj na dvou frontách

Karanténa pozdržela domácí start Votroků do jarních bojů ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. A zároveň zařídila, že kromě výsledku zápasu proti Vysočině Jihlava bude fanoušky i fotbalisty v pondělí zajímat také výstup z hlasování městského zastupitelstva – to může odsouhlasit stavbu nového stadionu.

Na začátku března vstoupili Votroci do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Líšni, od té doby na hřiště nevyběhli. V týdnu po zápase se v mužstvu začaly množit pozitivní případy onemocnění COVID-19, a tak Krajská hygienická stanice rozhodla o karanténě. Příprava na duel s Jihlavou se tak nesla v duchu postupného návratu hráčů do tréninku.

„Máme víc informací než před půlrokem, rokem, jsme ještě o to opatrnější, protože to je strašák. Dáváme si pozor na to, jak zatížit hráče, jak dlouhý by ještě měli mít klidový režim. Zdraví je nejdůležitější,“ popisoval proces Zdenko Frťala, který si izolací prošel také. V Líšni a předtím v pohárovém utkání v Plzni na lavičce chyběl, byl pouze přítelem na telefonu, proti Jihlavě tak fakticky na jaře povede tým do zápasu poprvé. „Líšeň vnímám tak, že se nestala. Byl to poslední zápas podzimu, věřím, že vstup do jara zvládneme bez ohledu na to, kdo bude moct hrát, a kdo ne,“ dívá se dopředu.

Votroci budou chtít proti Vysočině zabrat. Závěr podzimu jim příliš nevyšel výsledkově, březnový zápas v Líšni navíc ani herně. A mají před sebou vidinu toho, že vítězství by je vrátilo do čela tabulky. „Máme nějakou sérii bez výhry, všichni to chceme zlomit. Doufám, že proti Jihlavě se nám to podaří. Kluci se postupně vrátili, bylo by dobré chytit vítěznou vlnu, jakou jsme měli na začátku podzimu,“ maluje si Denis Donát.

Rozhovor s ním si budete moci přečíst v Černobílém gólu, který bude od utkání s Jihlavou při domácích zápasech k dispozici v elektronické podobě na klubovém webu. Zápas začíná v pondělí 29. března ve 14.30 a hraje se bez diváků. Přímý přenos tentokrát přinese stanice ČT Sport.

Přibližně v 60. minutě utkání se rozjede další boj, který bude Votroky nanejvýš zajímat – zastupitelstvo města bude na svém pravidelném jednání rozhodovat o definitivním schválení vítěze tendru na stavbu nového stadionu. Zastupitelé se sejdou v budově Adalbertina v 16.00, hlasování je veřejné a přímý přenos z něj poběží ZDE na webu města. „Teď už je rozhodnutí o zahájení stavby v cílové rovince. Teď by už nedávalo smysl, kdyby to nemělo dopadnout,“ předpovídá před extrémně důležitým zasedáním generální manažer FC Hradec Králové Richard Jukl.

FC Vysočina Jihlava

V tabulce: 10. | 4-4-6 | 22:23 | 16 bodů

Nejlepší střelci: Lukáš Červ, Vojtěch Křišťál, Filip Vedral – 3 góly

Poslední zápas:

FC Vysočina Jihlava – FK Ústí n/L 1:2

Branky: 3. Červ – 1. Jiránek, 77. Gollnack.

Jihlava: Číž – Křišťál (72. Shudeiwa), Vedral, Vlček, Horák – Červ, Lacko – Ritter (63. Peřina), Ševčík (63. Selnar), Patrák (72. Svoboda) – Klobása.

Poslední vzájemný zápas:

30. 8. 2020 – FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – Stadion v Jiráskově ulici

FC Vysočina Jihlava – FC Hradec Králové 3:4 (1:2)

Branky: 28. Smejkal, 53. Lacko, 61. Křišťál – 8. Vašulín, 24. a 74. Vlkanova, 88. Dvořák. Rozhodčí: Klíma – Dohnálek, Mikeska. ŽK: 42. Tureček, 66. Smejkal, 67. Červ, 90+1. Dau – 35. Dvořák, 44. Rada, 90+4. Vízek. 1055 diváků.

Jihlava: Lancman – Vlček, Štefánek, Křišťál, Svoboda (80. Vedral) – Lacko, Červ (89. Dau) – Peřina (80. Pojezný), Tureček, Smejkal – Klobása (60. Araujo-Wilson, 80. Matulka).

FCHK: Vízek – Čech, Král, Leibl (64. Urma) – Mejdr (61. Donát), Jukl, Vlkanova, Rada (80. Soukeník), Novotný (61. Záviška) – Dvořák, Vašulín (64. Prekop).

7.4.2021
Muž z Královéhradecka policii při nynější zbraňové amnestii odevzdal tank T 34/85 a samohybné dělo...
4.4.2021
Fotbalisté Hradce Králové přivítali v rámci 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mužstvo Viktorie Žižkov. K vidění...
30.3.2021
Návrat po vynucené koronavirové pauze dopadl pro fotbalisty Hradce Králové na výbornou. V rámci 14....
18.3.2021
Společnost A 11 zahájila vydávání tří nových mutací bezplatných lokálních novin Náš REGION a přiblížila...
17.3.2021
Za první čtyři týdny letošního roku zemřelo dvojnásobně více lidí než v letech 2018 a...
16.3.2021
Petr Červinka z knihkupectví Ambra v budově hlavního vlakového nádraží v Hradci Králové s nadějí...
10.2.2021
Vláda bude ve čtvrtek jednat podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) o cílených opatřeních proti šíření...
10.2.2021
Situace v nemocnicích v Královéhradeckém kraji je kvůli epidemii koronaviru kritická. Nemocnice v regionu jsou...
26.1.2021
Radnice Hradce Králové začala přestavovat dům v Pražské ulici na 11 sociálních bytů. Měli by...
Reklama