Kadeřnictví mají narváno, zájem o služby je enormní

Zájem o služby kadeřnictví v Hradci Králové je enormní. Rezervace se rychle zaplňují. Po čtyřech měsících nucené uzávěry kvůli koronaviru budou moci otevřít v pondělí 3. dubna

„Spustila jsem rezervační systém dnes ráno a během dvou hodin jsem měla asi 20 termínů obsazených. Mám malé dítě, pracuji tři dny v týdnu. Volné termíny jsem spustila jen na květen a červen a květen je už skoro zaplněný,“ řekla dnes Pavla Flégl, která má kadeřnictví v centru Hradce Králové. Od března loňského roku, kdy se v ČR pandemie projevila, měla zavřeno dohromady asi deset měsíců. „Nemít manžela, nemít podporu, tak bych to už vzdala,“ dodala.

Kadeřnictví budou fungovat za dodržování přísných hygienických pravidel a dalších opatření. Kadeřnice a kadeřníci budou muset obsluhovat například vždy jen jednoho zákazníka. Zákazníci budou mít povinnost se prokázat negativním testem na covid-19, očkováním nebo doložit prodělání nemoci.

Mezi některými kadeřnicemi nadále panuje nejistota kvůli testům. Původně vláda rozhodla o tom, že povinný bude pouze profesionální test z odběrového místa. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger v úterý večer na twitteru, ale uvedl, že v kadeřnictví bude nakonec stačit i test ze zaměstnání či školy. Detaily chce ministr zveřejnit po čtvrtečním zasedání kabinetu.

S testem ke kadeřnici? Salónům postačí i čestné prohlášení

„Zájem lidí je velký, ale mají problém s těmi testy. Lidé nejsou ochotni se extra nechat testovat kvůli ostříhání vlasů, to by pak rezervaci zrušili. Lidé přijdou, když budou platit testy ze školy či zaměstnání. Lidé to budou řešit až podle toho, jak se ve čtvrtek rozhodne,“ řekla královéhradecká kadeřnice Pavlína Kubcová.

O něco lépe jsou na tom psí salony, některé fungují v omezeném režimu. Majitel dosud předával zvíře k ostříhání venku aniž by do provozovny mohl vstoupit. V současné době se salony připravují na obnovení plného provozu od pondělí 3. května. „Termíny v salonu máme na čtvrt roku úplně obsazené, což není běžné,” řekl dnes majitel královéhradecké veterinární kliniky a psího salonu ZooVET Václav Bartoš. Salon funguje v prostorách kliniky.

“Máme tu výhodu, že psí salon máme součástí kliniky, není to, co nás živí. Dovedu si ale představit, že pro toho, kdo má psí salon jako hlavní příjem, to mohl být problém,” řekl Bartoš.

adp/ČTK

23.6.2021
Záchranná služba v noci na dnešek zasahovala v rekreačním zařízení v Hradci Králové, kde byla...
17.6.2021
Nový Bydžov pořádá opět městské slavnosti a studentskou merendu. Třídenní akce začala ve čtvrtek 17....
1.6.2021
Koupaliště Flošna ve stotisícovém Hradci Králové zahájí letní sezonu v pátek 4. června. Voda v...
28.5.2021
Už tradičně vyhlašuje LFA na konci sezony výsledky individuálních anket. V nich se v tomto...
8.5.2021
Reportáž První půle sobotního duelu nabídla atraktivní podívanou. Od prvních minut bylo zřejmé, že obě...
4.5.2021
V rámci 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal Hradec Králové do Prostějova. V první půli se...
1.5.2021
V rámci 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal Hradec Králové do Varnsdorfu. Do vedení šli domácí...
30.4.2021
V rámci 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal do Hradce Králové celek Blanska. O osudu utkání...
24.4.2021
V rámci 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítali fotbalisté Hradce Králové do Ústí nad Labem. Proti...
22.4.2021
V dohrávce 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY cestovali fotbalisté Hradce Králové do Chrudimi. Domácí šli do...
Reklama