Votroci rozstříleli Jihlavu vysoko 4:0

Návrat po vynucené koronavirové pauze dopadl pro fotbalisty Hradce Králové na výbornou. V rámci 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nasázeli Jihlavě čtyři branky. Nejprve to v první půli byl vlastní gól Vedrala, o další trefy se zasloužil Denis Donát, Adam Vlkanova a krásnou technickou střelou také Erik Prekop. Votroci se tak vrací zpět na první místo v tabulce.

Zdroj: FC Hradec Králové

Reportáž

V úvodu pondělního duelu si hosté vypracovali sérii rohových kopů, ale obrana Votroků zafungovala na jedničku a všechny balony zkušeně odvrátila. Pak přišel souvislejší tlak na druhé straně, zakončit zkoušel Pavel Dvořák, ale jeho střela pravou nohou skončila vysoko nad brankou.

Aktivita se fotbalistům Hradce Králové vyplatila. V 18. minutě zahrál Jakub Rada nebezpečný rohový kop na hranici malého vápna, kde si míč našel jihlavského Vedrala, jenž hlavičkou překonal svého brankáře Číže, 1:0. Hradečtí byli nadále při chuti a stále častěji se dostávali do pokutového území soupeře. Zajímavě zakončil například Adam Vlkanova, avšak jeho hlavička šla vedle.

V samotném závěru první půle si Vysočina vypracovala velkou možnost na vyrovnání. Po rohovém kopu se ke střele dostal Patrák, skvěle zasáhl gólman Reichl, následnou dorážku pak do odkryté branky nedotlačil Klobása.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala pro Votroky nejlépe jak mohla. V pořadí čtvrtý rohový kop zakroutil Jakub Rada na zadní tyč, kde se nejlépe zorientoval Denis Donát a dopravil balon do prázdné brány, 2:0. Jihlava se snažila rychle zareagovat. Po centru Patráka si ideální prostor našel Klobása, který mířil asi metr vedle tyče.

Další krásná branka byla k vidění v 58. minutě, kdy přesný centr vyslal Honza Mejdr. Jeho nabídku využil Adam Vlkanova, který hlavičkou o břevno zvýšil stav na 3:0. O dvě minuty později přišla ještě jedna gólová radost. Tentokrát Rada vybídl Erika Prekopa, jenž krásnou technickou střelou nedal brankáři Čížovi žádnou šanci, 4:0.

Hradečtí pokračovali v útočné podívané. Po standardní situaci Jakuba Rady naskakoval na zadní tyči Pavel Dvořák, chyběla mu větší přesnost. Na závěrečné zdramatizování utkání už Jihlava neměla dostatek sil, v případě úniku hostujícího Rittera zase skvěle zasáhl Michal Reichl. Svěřenci kouče Zdenka Frťaly si v klidu a v pohodě došli k zaslouženému zisku tří bodů.

7.4.2021
Muž z Královéhradecka policii při nynější zbraňové amnestii odevzdal tank T 34/85 a samohybné dělo...
4.4.2021
Fotbalisté Hradce Králové přivítali v rámci 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mužstvo Viktorie Žižkov. K vidění...
29.3.2021
Karanténa pozdržela domácí start Votroků do jarních bojů ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. A zároveň zařídila, že...
18.3.2021
Společnost A 11 zahájila vydávání tří nových mutací bezplatných lokálních novin Náš REGION a přiblížila...
17.3.2021
Za první čtyři týdny letošního roku zemřelo dvojnásobně více lidí než v letech 2018 a...
16.3.2021
Petr Červinka z knihkupectví Ambra v budově hlavního vlakového nádraží v Hradci Králové s nadějí...
10.2.2021
Vláda bude ve čtvrtek jednat podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) o cílených opatřeních proti šíření...
10.2.2021
Situace v nemocnicích v Královéhradeckém kraji je kvůli epidemii koronaviru kritická. Nemocnice v regionu jsou...
26.1.2021
Radnice Hradce Králové začala přestavovat dům v Pražské ulici na 11 sociálních bytů. Měli by...
Reklama