Votroci slaví postup do Fortuna ligy!

Reportáž

První půle sobotního duelu nabídla atraktivní podívanou. Od prvních minut bylo zřejmé, že obě mužstva chtějí hrát především ofenzivně. Už ve 4. minutě vyslal hostující Souček po standardce jedovatou dělovku, která mířila do pravého horního rohu. Brankář Reichl vytasil fantastický zákrok a vyrazil balón mimo.

O pár minut později sehráli Votroci první pohlednou kombinaci a hned z toho byla úvodní trefa utkání. Nejprve Adam Vlkanova vrátil míč na velké vápno, tam čekal připravený Pavel Dvořák, který ještě místo střely volil nahrávku na Erika Prekopa. Ten vypálil tvrdě z otočky, hostující Kinský nestačil zareagovat, 1:0. Dukla byla dále pod tlakem i v 17. minutě, kdy v pádu zakončoval aktivní Erik Prekop, gólman Kinský rychle vyběhl a s vypětím všech sil tuto možnost zneškodnil.

Pražané se poté dostali více do hry. Nejprve to byl Fábry, který tečoval střílený centr. Míč šel mimo tři tyče. Ve 26. minutě se podařilo Dukle vyrovnat. Na polovině hřiště vybojoval balón Buchvaldek a svůj samostatný nájezd zakončil nekompromisně do levého horního rohu, s tímhle nemohl Michal Reichl nic dělat, 1:1.

Hradečtí se však zaskočit nenechali a vedení si brzy vzali zpět. Po rohovém kopu se míč vrátil na malé vápno, kde číhal výborně hrající Pavel Dvořák a prudkou ranou z ostrého úhlu propálil Kinského, 2:1. Pro zkušeného ofenzivního univerzála se jednalo již o sedmou branku v posledních pěti duelech. Pak ještě mohl Hradec udeřit po standardce Jakuba Rady, kdy vyslal další nebezpečnou střelu Pavel Dvořák. Tentokrát mu chyběla větší přesnost.

Na začátku druhého dějství zastavil průnik Erika Prekopa za cenu žluté karty Šebrle. A jelikož se jednalo o druhé žluté napomenutí, tak musela Dukla dohrávat zbytek utkání o deseti mužích. Hosté se začali soustředit především na defenzivu, Votroci s přehledem hru kontrolovali a vyráželi do nebezpečných útoků.

V 69. minutě pálil z pravé strany Erik Prekop, ale tento pokus přesný nebyl. Pak se na kraji vápna opřel do balonu také Pavel Dvořák, Kinský zasahovat nemusel. Diváci u televizních obrazovek a na Všesportovním stadionu v Malšovicích viděli další hezký moment pár chvil před koncem utkání. Prsty v tom měl Adam Vlkanova, jenž to zkusil na bližší tyč. Gólman Kinský pohotově vyboxoval.

Závěr utkání se již odehrával za potlesku a skandování tribun. Svěřenci Zdeňka Frťaly dokázali protáhnout neuvěřitelnou sérii deseti vyhraných zápasů v řadě a mohou se po čtyřech letech těšit na nejvyšší českou fotbalovou soutěž!

23.6.2021
Záchranná služba v noci na dnešek zasahovala v rekreačním zařízení v Hradci Králové, kde byla...
17.6.2021
Nový Bydžov pořádá opět městské slavnosti a studentskou merendu. Třídenní akce začala ve čtvrtek 17....
1.6.2021
Koupaliště Flošna ve stotisícovém Hradci Králové zahájí letní sezonu v pátek 4. června. Voda v...
28.5.2021
Už tradičně vyhlašuje LFA na konci sezony výsledky individuálních anket. V nich se v tomto...
4.5.2021
V rámci 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal Hradec Králové do Prostějova. V první půli se...
1.5.2021
V rámci 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal Hradec Králové do Varnsdorfu. Do vedení šli domácí...
30.4.2021
V rámci 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal do Hradce Králové celek Blanska. O osudu utkání...
28.4.2021
Zájem o služby kadeřnictví v Hradci Králové je enormní. Rezervace se rychle zaplňují. Po čtyřech...
24.4.2021
V rámci 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítali fotbalisté Hradce Králové do Ústí nad Labem. Proti...
22.4.2021
V dohrávce 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY cestovali fotbalisté Hradce Králové do Chrudimi. Domácí šli do...
Reklama