• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Do bazénu karlovarského hotelu Thermal se po dlouhé době vrátili plavci

  22.8.2021
  Roman Kořinek

  Dnešní slavnostní otevření zrekonstruovaného bazénu Thermal v Karlových Varech budilo mnoho rozpaků. I přes snahu všech zúčastněných totiž bazén a jeho okolí připomínal více staveniště, než místo pro odpočinek a relaxaci. To se ale samozřejmě v nadcházejících dnech změní, ujišťoval ředitel hotelu Vladimír Novák.

  „Ještě včera jsem tady běhala a všechny honila, aby toho bylo uděláno co nejvíce. Vím, že je tady ještě hodně práce, ale jsem ráda, že se podařilo bazén opravit a uvést znovu do provozu,“ uvedla Alena Schillerová, ministryně financí ČR.

  Zdroj: Roman Kořinek

  Bazén hotelu Thermal byl zavřený dlouhých sedm let, během kterých se uvažovalo o jeho prodeji i pronájmu. To se nakonec povedlo, když se ministerstvo financí jako majitel hotelového komplexu dohodlo se společností Saunia, která bude bazénové centrum provozovat.

  „Počítáme s tím, že se po úplném dokončení stavebních prací dostaneme na kapacitu zhruba tisíc návštěvníků. Nyní bude otevřen pouze bazén a jeho kapacita je omezena na sto padesát osob,“ uvedl provozní ředitel společnosti Saunia  Jaroslav Zonyga.

  Podle jeho dalších slov bude v současné době zkrácena i provozní doba bazénu a to od deseti do osmnácti hodin. Slavnostnímu otevření byla přítomna i primátorka Karlových Varů Andera Pfeffer Ferklová (ANO), která přiznala, že je za opravený bazén moc ráda. „Bazén byl oblíbeným cílem nejen turistů, ale i obyvatel našeho města a já jsem ráda, že sem opět mohou zavítat,“ sdělila Andrea Pfeffer Ferklová.

  Jako první si během slavnostního otevření nový bazén vyzkoušeli plavci z karlovarského oddílu Aquaviva a v patnáct hodin se bazén otevřel veřejnosti. Bazén je rozdělen na několik částí, nabízí místo pro relax i plavání. Unikátnost komplexu, ze kterého je jedinečný pohled na Karlovy Vary, dokresluje zadní oddělený bazén, který je napuštěn vřídelní vodou.

  Zdroj: vz  Nepřehlédněte