• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Hvězdou zahájení lázeňské sezony v Mariánských Lázních bude Pokáč

  18.3.2022
  Roman Kořinek

  Zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních se tradičně uskuteční na počátku května, ale přípravy na akci již finišují. Letošní ročník proběhne v termínu 13. – 15. května. Návštěvníci se opět mohou těšit na pestrý program, ve kterém nebude chybět tradiční žehnání pramenům, hudba různých žánrů, řemeslný ani farmářský trh.

  „Oficiální část programu zahájí koncert Západočeského symfonického orchestru, který se uskuteční v pátek 13. Května od půl osmé večer ve Společenském domě Casino. Na programu bude Rapsodie v modrém od Georga Gershwina v podání orchestru a Petry Janů,“ říká jednatelka lokální destinační agentury KIS Mariánské Lázně.

  Podle jejích dalších slov bude oficiální část pokračovat v sobotu 14. května v 10.00 hodin Mší svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie, který stojí poblíž kolonády. V rámci slavnostního aktu na kolonádě, který bude následovat po mši zhruba od 11 hodin, požehnají církevní hodnostáři mariánskolázeňským pramenům.

  „Průvodcem sobotního programu bude moderátor Alexandr Komarnický. Tradiční bohatý doprovodný kulturní program zpestří vystoupení kapel Roxette revival Band, Zavěšený kafe, The People a mnoha dalších. Hlavním hostem programu bude Pokáč. Návštěvníky jistě přiláká také řemeslný jarmark,“ doplňuje jednatelka s tím, že mariánskolázeňské zahájení lázeňské sezony samozřejmě proběhne za přítomnosti historických osobností v podání členů Divadla lidové tvorby

  Nedělní program bude v režii Základní umělecké školy Fryderyka Chopina. Žáci této školy pod vedením pedagogů předvedou vše, co se během své docházky naučili. Zastoupeny budou všechny obory školy. Překvapením letošního ročníku bude oživení, dnes již zapomenuté mariánskolázeňské tradice, kterou je oslava Dne matek.

  „Půjde o průvod Dechového orchestru mladých, mažoretek, maminek dětí a všech, kteří se chtějí bavit. Vítán bude každý, kdo bude chtít společně s námi oslavit tento krásný svátek. Veselé oblečení, květiny, balonky, ozdobené kočárky, kola i koloběžky by neměly chybět,“ dodala jednatelka destinační agentury.

  Zdroj: vz


  Témata:

  Nepřehlédněte