35℃
Dnes je 26. červen , svátek má Adriana

Hypnoporod je moderní metodou, jak přivést dítě na svět. Jak na to?

Porod je pro každou maminku vždy stresující situace. Je jedno, jestli je klidné povahy nebo cholerička. Strach z porodu totiž dokáže rozhodit spolehlivě každou. Proto nyní spatřila světlo tato moderní metoda, které se říká hypnoporod. O co jde?

Reklama

Těhotenství je proces, který probíhá v těle ženy samovolně. Takže mu žena může spíš jen přihlížet, podřizovat se vedlejším příznakům těhotenství a všechno tomu podvolovat. Jinak je to ale u moderní metody porodu, takzvaný hypnoporod. Hypnóza je léčebný postup, který se kromě terapie používá k ozdravení psychiky. Díky ní lze snadněji ovládat bolest nebo se třeba dovědět příčinu případných depresivních stavů.

Úmrtí dítěte při domácím porodu – osvobozená porodní asistentka s žádostí o odškodnění neuspěla

Hypnóza funguje na principu autosugesce, kdy člověk přijímá sugestivní tvrzení od terapeuta. Ten je jen průvodcem, ve skutečnosti jde o autohypnózu, kdy si člověk vybere, co potřebuje do podvědomí uložit. Terapeut pak následuje jeho přání. Většina lidí dokáže hypnózou bez problémů projít.

Hypnoporod

Takzvaný hypnoporod je porod, který se provádí při autohypnóze, to znamená, že je celkově vyladěný tak, aby byl co nejpřirozenější a nejlehčí. Bolest se při hypnoporodu úplně vytěsní, takže je pak o dost příjemnější. Díky hypnoporodu tak může proběhnout přivedení dítěte na svět hladce, rychle, pohodlně. Není pak potřeba tolik analgetik jako při běžném porodu. Výhodou je také to, že maminka naváže silné pouto s miminkem hned, nemusí odpočívat. S tím souvisí i to, že vyčerpání je mnohem menší než u porodu klasického.

Tipy, čeho se v těhotenství vyvarovat na cestách

V případě hypnoporodu se také snižuje riziko, že u matky propukne poporodní deprese. Miminko bude po porodu celkově lépe prospívat, bude v pozitivním prostředí, které nebude tolik traumatizující. Novorozeně se při tomto typu porodu zdá být klidnější. Formou hypnoporodu se dá rodit kdekoliv, jak doma, tak třeba v porodním centru, anebo v nemocnici.

Jak na to?

Existuje mnoho kurzů, které se věnují hypnoporodu. Je dobré dorazit i se svým partnerem po boku, aby se mohl připravit na svou novou otcovskou roli. Nastávající maminka se může naučit zejména uvést sama sebe do hypnózy a jak vytvořit svoje přírodní anestetikum, které bude ovládané myslí. Také se může naučit kontrolovat svoje tělo a jeho projevy, aktivně se zapojit do samotného průběhu porodu.

Před 51 minutami
Došlo k tomu v bitvě u Brodů, jedna z největších tankových bitev v dějinách, která...
Před 2 hodinami
Vynálezem pana Guntenberga problémy spisovatelů, malířů, o hudebnících ani nemluvě, s reprodukcemi jejich uměleckých děl...
Před 2 hodinami
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Před 2 hodinami
Má za sebou desítky let v českých i slovenských divadlech, spolupráci s vynikajícími umělci, jeho...
Dnes, 08:00
Všichni známe přirovnání „je chytrý“ nebo „je mazaný jako liška“. Jak to ale s onou...
Včera, 17:30
Zamilovanost a láska. To jsou pojmy, které neznají hodnocení, soud. Říká se, že láska je...
Včera, 16:00
Bojíte se rádi? Zbytečná otázka, že? Příjemné mrazení v zádech, pokud sedíte v kině, nebo...
Včera, 14:00
Válka v Koreji začala 25. června 1950 a její následky v podobě severokorejského totalitního režimu...
Včera, 13:26
Ročník číslo 5, 72 týmů v 6 věkových kategoriích od 8 do 13 let, 188...
Včera, 12:32
Zaměstnavatelé ve všech třech regionech (Praha, Čechy, Morava) očekávají ve třetím čtvrtletí (červenec, srpen, září)...
Včera, 12:27
Dobrou zprávou je, že enormní zdražování hypoték tak, jak bylo před pár lety predikováno, se...
Reklama