7℃
Dnes je 26. březen , svátek má Emanuel

Ideálem ženské krásy je vosí pas. Kolik centimetrů vám chybí k dokonalosti?

Moc tlustá, moc vychrtlá nebo oplácaná. S hodnocením ženské postavy to nebylo nikdy lehké a ženy dnešními ideály krásy doslova trpí. Anorexie a bulimie jsou toho důkazem. Neuhádnete, jak byste musely vypadat, aby to odpovídalo současným ideálům krásy.

Reklama

Každá doba má svoje ideály krásy. V Africe si nechávají pomocí kroužků na krk vytahovat krky co nejvíc, aby je měly ženy nejdelší, protože jim to připadá krásné. V Americe žije na stovky žen, které se chlubí svojí morbidní obezitou a fanoušci jim ještě platí, aby se pořádně nadlábly. Nad tím, co se komu líbí, někdy vážně zůstává rozum stát. A zatímco třeba za dob baroka nosily ženy zadek vycpaný co nejvíc, aby vypadal co největší, dnešní ženy raději drží nebezpečné diety, aby jejich zadeček byl co možná nejmenší.

Akné jako vada na kráse. Známe nejlepší triky, díky kterým se ho opravdu zbavíte

Jste dokonalé?

Současným ideálům krásy u žen totiž dominuje modelkovská postava. Ale jak přesně musí vypadat? Na to odpovídá analýza 150 různých studií, které byly provedeny za posledních dvacet let. Z nich vyplývá to, že DOKONALOU ženskou postavu má ta žena, která měří 66 centimetrů v pase a nosí konfekční velikost 36. „Je jedno, jak má zářivý úsměv či jiskřivé oči. Prudké zúžení v pase je nejatraktivnějším znakem ženy,“ tvrdí autoři z Pittsburghu.

Ideální žena by tedy měla mít v pase vždy o 30 procent méně než na bocích. Tedy optimální pro daný „ideál krásy“ se jeví 66 cm v pase a 94 cm přes boky.

Běh a hubnutí. Známe dilema začínajících běžců a důvody, proč NEzačít běhat

„Naše výsledky podporují hypotézu, že velikost pasu je nejpřitažlivějším znakem ženské fyzické atraktivity. Zdá se tedy, že je nezbytné, pokud má být přitažlivost nejvyšší, musí se pas maximálně zúžit, nikoli ale boky,“ uvádí autor výzkumu doktor William Lassek z University of Pittsburgh. Když doktor upravil fotky reálných žen a ponechal jim přirozené boky, ale v počítači zúžil pas, tak byly hodnoceny jako víc přitažlivé a sexy než ženy, kterým zúžil jak pas, tak boky.

Co z toho vyplývá?! Abyste byly současným ženským ideálem, nezáleží na tom, jak moc velkou máte zadnici, když budete mít ploché bříško. Ze všeho nejdůležitější je se ale nad momentálními ideály povznést a být samy sebou, protože ideál krásy se bude s největší pravděpodobností měnit tak jako už se tomu mnohokrát stalo. Každému se navíc líbí něco jiného.

 

Před 1 hodinou
Zatímco zámky leží v Čechách většinou v malebných údolích, obklopené nádhernými zahradami, hrady si musí...
Před 2 hodinami
Noční chodec, to bylo životní téma František Hudeček (1909 v Němčicích u Holešova – 1990...
Před 2 hodinami
Oskarovi Nedbalovi, narozenému 26. března 1874 v Táboře, dal už v jeho útlém věku základy...
Dnes, 11:30
Navaluje se vám při dlouhé jízdě ve vlaku nebo autem? Je to tím, že je...
Dnes, 10:00
Narodil se 26. března 1946, a když vypráví o svém životě, je to jako číst...
Dnes, 08:00
Prodej nemovitosti je komplikovaná záležitost a stále více majitelů nemovitostí řeší, zda využít při prodeji...
Dnes, 08:00
Dnes je tomu 113 let, co se v Jincích narodil houslista a skladatel Josef Slavík...
Včera, 17:30
Křižáci v bitvě u Sudoměře 25. března 1420 prý byli poraženi lstí – vjeli do...
Včera, 16:00
Na ohni nažhaví kámen a přistoupí ke své dceři. Dívku za ruce drží další ženy,...
Včera, 15:28
Narodil se ve Dvoře Králové nad Labem (odtud jeho pseudonym Dvorský) 24. března 1899 jako...
Reklama