16℃
Dnes je 24. červenec , svátek má Kristýna

ING Bohemia Soccer Cup potěšil rekordní účastí i hvězdami

Ročník číslo 5, 72 týmů v 6 věkových kategoriích od 8 do 13 let, 188 zápasů, přes 700 hráčů. Oblíbený a vyhledávaný ING Bohemia Soccer Cup mladých fotbalistů opět vyrostl do krásy.

Reklama

Letošní ročník se odehrál o uplynulé žhavé už letní sobotě poprvé v mládežnickém centru AC Sparta Praha na Strahově. „Podařilo se nám zvýšit prestiž akce. Měli jsme více týmů, větší kvalitu, lepší zázemí. Přitom se pořád držíme našeho sloganu Turnaj za odměnu. Týmy už končí sezonu, výsledky nejsou to hlavní, děti si užijí fotbalu a bohatého doprovodného programu,“ říká šéf pořadatelského týmu Jan Plachý z agentury eventime.

Vždyť kde jinde si zahrají třeba Roztoky u Prahy se slavnou Spartou. Navíc si děti mohly popovídat s patrony akce Jiřím Novotným, rekordmanem v počtu titulů se Spartou, i dalším bývalým reprezentantem Milanem Fukalem, kteří měli na akci svou autogramiádu. Doprovodný program byl v režii generálního partnera ING Bank, který doplnil bohatou sportovní nabídku svým zaměřením na finanční vzdělávání dětí zábavnou formou.

Dále si všichni mohli zkusit například fotbalšipky, beachsoccer nebo sledovat umění Daniela Pražáka, několikanásobného mistra ČR ve freestyle fotbalu. Prostě bavit se (s) fotbalem.

„Moc se mi tady líbilo. Ani jsem nečekal, že to bude takhle veliký turnaj, to za nás tolik nebývalo,“ usmíval se Milan Fukal. „Ať je takových turnajů ještě víc, protože v tomhle věku dětí by měl fotbal zůstat pořád hlavně zábavou, jedině tak se mu podaří zůstat vyhledávaným sportem,“ dodal Jiří Novotný, jehož Fotbalová akademie z Vestce u Prahy vyhrála nejmladší kategorii U8.

I náročné horké počasí pořadatelé zvládli, kbelíky i hadice byly v plné permanenci. Hráči neměli dlouhé prostoje, jednotlivé kategorie se odehrály v kratších blocích po sobě. Potěšil i další statistický údaj: žádné zranění ani zásah záchranky. Pitný režim pomohlo zajistit i na 1600 lahví vody poskytnuté ING Bank, která je již druhým rokem generálním partnerem této velkolepé akce.

„Pokračujeme dál a chystáme Mikulášskou verzi turnaje,“ slibují pořadatelé. Odehraje se v hale Jedenáctka v Praze na Chodově 30. listopadu a 1. prosince 2019, kdy se utká se celkem 32 týmů v kategoriích U10-U13.

Vítězové ING Bohemia Soccer Cup 2019 letní turnaj:

U8 – Fotbalová akademie Jiřího Novotného, U9 – Football Talent Academy, U10 a U11 – AC Sparta Praha, U12 – FK Neratovice-Byškovice, U13 – FK Admira Praha.

 Jan Plachý

Tip na výlet: Vydejte se za Palackým do Lobkovic

Včera, 17:30
V protektorátu Čechy a Morava nebylo nenáviděnějšího nacisty než Karla Hermanna Franka. To on stál...
Včera, 17:09
Pražský magistrát stále hledá místo pro umístění Slovanské epopeje. V současné době prověřuje prostory, které...
Včera, 16:00
Pamatujete si ještě na Moniku Lewinskou? Jako stážistka byla po vůli americkému prezidentovi Billu Clintonovi...
Včera, 14:00
Zákolany u Kladna jsou u starší generace neodmyslitelně spjaty s dělnickým hnutím. Ladislav Zápotocký –...
Včera, 11:30
Což je záliba pro kapitána dopravního letadla trochu neobvyklá. Robert „Bob“ Pearson ovšem miluje létání...
Včera, 11:03
Kouzelné Jižní Čechy patří k nejvyhledávanějším oblastem České republiky. Tato dvě místa nedaleko Českých Budějovic...
Včera, 10:24
Ringhofferovi byla pražská německá rodina podnikatelů a průmyslníků. Zprvu vyráběli pivovarské a cukrovarnické zařízení, později...
Včera, 10:00
Na zahrádce všechno kvete a bují. Za pár týdnů budeme sklízet například první rajčata. Aktuálně...
Včera, 08:30
Obliba velkých i malých pivovarů je stálá a tak není divu, že sou často cílem...
Včera, 08:00
Známý americký spisovatel a humorista Mark Twain prohlásil: „Kdyby bylo možno zkřížit člověka s kočkou,...
Reklama